Ավարտվել է «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենայի միջոցով սպանության փորձ կատարելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենայի միջոցով սպանության փորձ կատարելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ 2025 թվականի հուլիսի 21-ին Շիրակի մարզում գտնվող ամառանոցի տարածքում Բ.Ք.-ն և Ք.Ք.-ն, թշնամական հարաբերություններ ունենալով Ա.Ք.-ի և նրա ընտանիքի հետ, խոչընդոտել են Քննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության շրջանակներում համապատասխան գործողությունների կատարմանը, իսկ նրանցից մեկը փորձել է «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենայի միջոցով վրաերթի ենթարկել Ա.Ք.-ին:

Завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту покушения на убийство с использованием автомобиля марки "УАЗ"
В следственном управлении Ширакского марза Следственного комитета РА завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту покушения на убийство с использованием автомобиля марки «УАЗ».
Как мы уже сообщали, 21 июля 2025 года на территории дачи, расположенной в Ширакском марзе, Б.К. и К.К., имея враждебные отношения с А.К. и с его семьей, воспрепятствовали осуществлению соответствующих действий в рамках предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Следственном комитете, а один из них попытался наехать на А. К. на автомобиле марки "УАЗ".