Տաշիրում խուլիգանություն կատարած անձը ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում առերևույթ հանցանքի մասին ստացված հաղորդման համաձայն՝ 2026 թվականի մայիսի 14-ին Տաշիր համայնքի պոլիկլինիկայում Ն.Պ.-ն նկատելով Ն.Գ.-ի օձիքին փակցված՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ղեկավարի կողմից նվիրած քարտեզը՝ վիրավորել է նրան, ապա պահանջել է հեռանալ պոլիկլինիկայից՝ հայտնելով, որ այդ տարածքը Ս.Կ.-ին է պատկանում, որից հետո սպառնացել է դանակով հարվածել, այնուհետև, քարտեզը քաշել է օձիքից, ինչի հետևանքով Ն.Գ.-ի ինքնազգացողությունը վատացել է, վայր է ընկել և գետնին հարվածելու հետևանքով գլխի շրջանում ստացել մարմնական վնասվածք:
Հաղորդման հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 194-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (հոգեկան ներգործությունը՝ քաղաքական կամ այլ հայացքներով պայմանավորված ատելության, անհանդուրժողականության կամ թշնամանքի շարժառիթով) և 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով (խուլիգանությունը):

Человек, совершивший хулиганство в Ташире, был задержан
Согласно сообщению, полученному Следственным управлением Лорийского марза Следственного комитета РА об очевидном преступлении, 14 мая 2026 года в поликлинике общины Ташир Н.П., заметив карту на воротнике Н.Г., подаренную лидером партии «Гражданский договор», оскорбил его, а затем потребовал покинуть поликлинику, сообщив, что эта территория принадлежит С.К., после чего угрожал нанести удар ножом, а затем выдернул карту из-за воротника, в результате чего самочувствие Н.Г. ухудшилось, он упал и получил телесные повреждения головы в результате удара о землю.
На основании сообщения инициировано уголовное производство по пункту 8 части 2 статье 194 (психическое воздействие, по мотиву ненависти, нетерпимости или вражды, обусловленной политическими или иными взглядами) и части 1 статьи 297 (хулиганство) УК РА.