Տաշիրում խուլիգանություն կատարած անձը ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում առերևույթ հանցանքի մասին ստացված հաղորդման համաձայն՝ 2026 թվականի մայիսի 14-ին Տաշիր համայնքի պոլիկլինիկայում Ն.Պ.-ն նկատելով Ն.Գ.-ի օձիքին փակցված՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ղեկավարի կողմից նվիրած քարտեզը՝ վիրավորել է նրան, ապա պահանջել է հեռանալ պոլիկլինիկայից՝ հայտնելով, որ այդ տարածքը Ս.Կ.-ին է պատկանում, որից հետո սպառնացել է դանակով հարվածել, այնուհետև, քարտեզը քաշել է օձիքից, ինչի հետևանքով Ն.Գ.-ի ինքնազգացողությունը վատացել է, վայր է ընկել և գետնին հարվածելու հետևանքով գլխի շրջանում ստացել մարմնական վնասվածք:
Հաղորդման հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 194-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (հոգեկան ներգործությունը՝ քաղաքական կամ այլ հայացքներով պայմանավորված ատելության, անհանդուրժողականության կամ թշնամանքի շարժառիթով) և 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով (խուլիգանությունը):

According to the report on an apparent crime received in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee, on May 14, 2026, at the polyclinic of Tashir community, noticing the map presented by the leader of the "Civil Contract" party pinned to N.G.'s collar, N.P. insulted him then demanded that he should leave the polyclinic, telling that the area belonged to S.K.. Then he threatened to stab and pulled the map by the collar. As a result, N.G.'s well-being deteriorated, he fell and hit the ground, sustaining a head injury.
Based on the report, a criminal proceeding was initiated according to the Point 8 of the Part 2 of the Article 194 of RA Criminal Code.