Գորայքում առանց համապատասխան թույլտվության քարի արդյունահանում իրականացնող ընկերությունը վերականգնել է պետությանը պատճառված 7․3 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում ընդերքի պահպանման կամ օգտագործման պահանջները խախտելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ընկերության աշխատակիցները Սիսիան համայնքի Գորայք բնակավայրի վարչական տարածքի տարբեր հատվածներում՝ առանց համապատասխան թույլտվության, իրականացրել են քարի արդյունահանում՝ պետությանը պատճառելով 7 մլն 349 հզր 390 ՀՀ դրամի վնաս։

Компания, занимающаяся добычей камня в Горайке без соответствующего разрешения, восстановила 7․3 млн драмов, причиненных государству
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Следственном управлении Сюникского марза Следственного комитета РА по факту нарушения требований по сохранению или использованию недр, были получены очевидные фактические данные о том, что сотрудники компании в различных частях административной территории населенного пункта Горайк общины Сисиан без соответствующего разрешения осуществили добычу камня, причинив государству ущерб в размере 7 млн 349 тыс. 390 драмов РА.
В ходе предварительного следствия уголовного производства ущерб, причиненный государству, был полностью возмещен.