Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը ներկայացրել է գլխավոր վարչության պետի տեղակալին
Արթուր Պողոսյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում Քննչական կոմիտեի նախագահը ներկայացրել է Պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչության պետի նորանշանակ տեղակալ Գևորգ Խալաթյանին:
Խորհրդակցության ընթացքում Արթուր Պողոսյանն անդրադառնալով Պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչության առանցքային դերակատարությանը՝ հույս է հայտնել, որ պետի տեղակալը բարեխղճորեն կիրականացնի գլխավոր վարչության առջև դրված խնդիրները:
Գևորգ Խալաթյանը շնորհակալություն է հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին և հավաստիացրել, որ կգործադրի առավելագույն ջանքեր՝ գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթների նախաքննության պատշաճ կազմակերպման և իրականացման ուղղությամբ:

Chairman of Investigative Committee Artur Poghosyan Introduced Deputy Head of General Department
A Board session was held today headed by Artur Poghosyan, during which the Chairman of the Investigative Committee introduced Gevorg Khalatyan, the newly appointed Deputy Head of General Department for Investigation of Crimes against the State, Fundamentals of the Constitutional Order and Public Security.
The Board members and leaders of the structural subdivisions took part in the session.
During the session, referring to the key role of General Department for Investigation of Crimes against the State, Fundamentals of the Constitutional Order and Public Security, Artur Poghosyan expressed hope that the deputy head would conscientiously carry out the tasks assigned to the general department.
Gevorg Khalatyan expressed gratitude to the Chairman of the Investigative Committee and assured that he would make every effort to properly organize and conduct preliminary investigations of criminal proceedings investigated at the general department.