Լոռու մարզում 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին տեղի ունեցած սպանության վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին մի խումբ անձինք իրենցից մեկի հասցեին հնչած հայհոյանքների համար պարզաբանումներ կատարելու նպատակով Տաշիր քաղաքում հանդիպել են մյուս կողմի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Ռ.Մ.-ն Տ.Դ.-ին առաջարկել է առանձնանալ և զրուցել, որից հետո Ռ.Մ.-ն իր հետ նախապես վերցրած դանակով մի քանի անգամ հարվածել է Տ.Դ.-ի կրծքավանդակին՝ սպանելով նրան և դիմել է փախուստի:
Բացի այդ, 2025 թվականի հուլիսին հեռախոսազանգի ժամանակ վիճաբանություն է առաջացել Վ.Հ.-ի և Ռ.Մ.-ի միջև, որից հետո տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Ռ.Մ.-ն ձեռքով հարվածել է Վ.Հ.-ի դեմքին, դանակով հարվածել նրան և դիմել փախուստի:
Ռ.Մ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը) և 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (անչափահասի նկատմամբ ֆիզիկական ներգործությունը):

Завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту убийства, произошедшего в Лорийском марзе 4 октября 2025 года
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного Следственным управлением Лорийского марза Следственного комитета РА, было установлено, что 4 октября 2025 года группа лиц встретилась с другой стороной в городе Ташир с целью дачи разъяснений по поводу нецензурной брани, произнесенной в адрес одного из них.
Во время встречи Р.М. предложил Т.Д. разойтись и поговорить, после чего Р.М. несколько раз ударил в грудь Т.Д. ножом, который он взял с собой заранее, убив его и сбежав.
Кроме того, в июле 2025 года во время телефонного звонка возникла ссора между В.А. и Р.М., после чего во время встречи Р.М. рукой ударил в лицо В.А., ножом ударил его и сбежал.
В отношении Р.М. было возбуждено публичное уголовное преследование по части 1 статьи 155 (убийство) и пункту 3 части 2 статьи 195 Уголовного кодекса (физическое воздействие на несовершеннолетнего).