Լոռու մարզում 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին տեղի ունեցած սպանության վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին մի խումբ անձինք իրենցից մեկի հասցեին հնչած հայհոյանքների համար պարզաբանումներ կատարելու նպատակով Տաշիր քաղաքում հանդիպել են մյուս կողմի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Ռ.Մ.-ն Տ.Դ.-ին առաջարկել է առանձնանալ և զրուցել, որից հետո Ռ.Մ.-ն իր հետ նախապես վերցրած դանակով մի քանի անգամ հարվածել է Տ.Դ.-ի կրծքավանդակին՝ սպանելով նրան և դիմել է փախուստի:
Բացի այդ, 2025 թվականի հուլիսին հեռախոսազանգի ժամանակ վիճաբանություն է առաջացել Վ.Հ.-ի և Ռ.Մ.-ի միջև, որից հետո տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Ռ.Մ.-ն ձեռքով հարվածել է Վ.Հ.-ի դեմքին, դանակով հարվածել նրան և դիմել փախուստի:
Ռ.Մ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը) և 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (անչափահասի նկատմամբ ֆիզիկական ներգործությունը):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Murder Committed on October 4, 2025 in Lori Region Completed
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that on October 4, 2025 in the town of Tashir a group of people met the other party in order to receive clarifications for scolding addressed at one of them.
During the meeting R.M. offered T.D. to get out and talk after which R.M. stabbed T.D. on his chest for several times with a knife he had taken with him, killing him and fled.
Besides, in July, 2025 during the telephone conversation a row erupted between V.H. and R.M. and during the meeting that took place after it, R.M. hit V.H. on his face with a hand, stabbed him and fled.
Public criminal prosecution was initiated against R.M. according to the Part 1 of the Article 155 and the Point 3 of the Part 2 of the Article 195 of RA Criminal Code.