Ավարտվել է երկու անձին առևանգելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Դ.Դ.-ն և Կ.Հ.-ն դիմակավորված մոտեցել են ավտոմեքենայից դուրս եկած Տ.Մ.-ին և ներկայացել իբրև Ոստիկանության աշխատակիցներ:
Այնուհետև, վերջիններս քաղաքացիական ակոսափող ինքնալից կարաբինով բռնություն գործադրելու սպառնալիքով՝ Տ.Մ.-ի ձեռքերին անցկացրել են ձեռնաշղթաներ և նստեցրել նույն ավտոմեքենան, որտեղ եղել է նաև ուղևոր Ք.Ա.-ն, ապա լրացուցիչ ստուգումներ կատարելու կեղծ պատրվակով մեքենայով ընթացել են Վանաձոր համայնքի տարբեր փողոցներով:
Դ.Դ.-ն և Կ.Հ.-ն սրահի, բեռնախցիկի ստուգմամբ ոչինչ չգտնելով շուրջ 1 ժամ անց մեքենայից իջեցրել են Ք.Ա.-ին, իսկ մի քանի ժամ հետո՝ նաև Տ.Մ.-ին՝ բռնություն գործադրելու սպառնալիքով հափշտակելով վերջինիս պատկանող խոշոր չափերով՝ 3 մլն 500 հզր ՀՀ դրամ արժողության ավտոմեքենան:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում Դ.Դ.-ի և Կ.Հ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 191-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ և 7-րդ կետերով (մարդուն առևանգելը), 252-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 5-րդ և 7-րդ կետերով (ավազակությունը), 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը):

Завершено предварительное следствие по уголовному производству инициированному по факту похищения двух лиц
В ходе предварительного следствия по уголовному производству, инициированному в Следственном управлении Лорийского марза Следственного комитета РА, было установлено, что Д.Д. и К.А. в масках подошли Т.М., вышедшему из машины, и представились сотрудниками полиции. Затем, угрожая применением насилия, из нарезного гражданского самозарядного карабина, надели наручники на руки Т.М. и посадили в тот же автомобиль, в котором также находился пассажир К.А., затем под ложным предлогом проведения дополнительных проверок они проехали на машине по разным улицам Ванадзора. Ничего не обнаружив в салоне и багажнике, Д.Д. и К.А. примерно через час высадили К.А., а через несколько часов и Т.М., похитив с угрозой применения насилия принадлежащий последнему автомобиль в крупном размере стоимостью 3 млн 500 тыс. драмов РА.
В ходе предварительного следствия уголовного производства в отношении Д.Д. и К.А. было возбуждено публичное уголовное преследование по пунктам 5 и 7 части 2 статьи 191 Уголовного кодекса (похищение человека), пунктам 3, 5 и 7 части 2 статьи 252 (разбой), части 1 статьи 335 (незаконный оборот огнестрельного оружия, его основных составных частей, боеприпасов и других материалов, устройств, предметов).