Ավարտվել է երկու անձին առևանգելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Դ.Դ.-ն և Կ.Հ.-ն դիմակավորված մոտեցել են ավտոմեքենայից դուրս եկած Տ.Մ.-ին և ներկայացել իբրև Ոստիկանության աշխատակիցներ:
Այնուհետև, վերջիններս քաղաքացիական ակոսափող ինքնալից կարաբինով բռնություն գործադրելու սպառնալիքով՝ Տ.Մ.-ի ձեռքերին անցկացրել են ձեռնաշղթաներ և նստեցրել նույն ավտոմեքենան, որտեղ եղել է նաև ուղևոր Ք.Ա.-ն, ապա լրացուցիչ ստուգումներ կատարելու կեղծ պատրվակով մեքենայով ընթացել են Վանաձոր համայնքի տարբեր փողոցներով:
Դ.Դ.-ն և Կ.Հ.-ն սրահի, բեռնախցիկի ստուգմամբ ոչինչ չգտնելով շուրջ 1 ժամ անց մեքենայից իջեցրել են Ք.Ա.-ին, իսկ մի քանի ժամ հետո՝ նաև Տ.Մ.-ին՝ բռնություն գործադրելու սպառնալիքով հափշտակելով վերջինիս պատկանող խոշոր չափերով՝ 3 մլն 500 հզր ՀՀ դրամ արժողության ավտոմեքենան:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում Դ.Դ.-ի և Կ.Հ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 191-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ և 7-րդ կետերով (մարդուն առևանգելը), 252-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 5-րդ և 7-րդ կետերով (ավազակությունը), 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Kidnapping Two Individuals Completed
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee, it was found out that D.D. and K.H., disguised, approached T.M., who had got out of the car, and presented themselves as Police officers.
Then, threatening to use violence with a civilian-made self-loading carbine, they handcuffed T.M. and placed him in the same car, where passenger K.A. was also present, then drove through various streets of the Vanadzor community under the false pretext of conducting additional checks.
After searching the cabin and trunk and finding nothing, about an hour later D.D. and K.H released K.A. from the car, and a few hours after that, also released T.M., under threat of violence seizing the car belonging to the latter, which was valued at 3,500,000 AMD.
During the preliminary investigation of the criminal proceeding public criminal prosecution was initiated against D.D. and K.H. according to the Points 5 and 7 of the Part 2 of the Article 191, the Points 3, 5 and 7 of the Part 2 of the Article 252, and the Part 1 of the Article 335 of RA Criminal Code.