Արարատում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 19 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ընկերությունը Ռանչպար բնակավայրի 6 հողատարածքից, առանց ընդերքօգտագործման թույլտվության, ապօրինի արդյունահանել է 4852 խորանարդ մետր մակերեսով ավազակոպճային խառնուրդի լեռնային զանգված:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցաղական գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառված 19 մլն 100 հզր 394 ՀՀ դրամ գումարն ամբողջությամբ վերականգնվել է:

Damage of 19 Million AMD Caused to State Recovered within Criminal Proceeding Investigated in Ararat
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Ararat Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee, it was found out that the company has illegally extracted a total of 4,852 cubic meters of sand-gravel mixture from six land plots in the Ranchpar settlement, without obtaining the required subsoil use permit.
As a result of procedural and evidentiary actions conducted during the preliminary investigation of the criminal proceeding the damage caused to the state-19 million 100 thousand 394 AMD has been fully recovered.