Արարատում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 19 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ընկերությունը Ռանչպար բնակավայրի 6 հողատարածքից, առանց ընդերքօգտագործման թույլտվության, ապօրինի արդյունահանել է 4852 խորանարդ մետր մակերեսով ավազակոպճային խառնուրդի լեռնային զանգված:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցաղական գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառված 19 մլն 100 հզր 394 ՀՀ դրամ գումարն ամբողջությամբ վերականգնվել է:

В рамках уголовного производства, расследуемого в Арарате, возмещен ущерб в размере 19 млн драмов, причиненный государству
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Следственном управлении Араратского марза Следственного комитета РА, было установлено, что компания незаконно добыла горный массив песчано-галечной смеси площадью 4852 кубических метра с 6 земельных участков в населенном пункте Ранчпар без разрешения на недропользование.
В результате процессуальных и доказательственных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия уголовного производства, причиненная государству сумма в размере 19 млн 100 тыс. 394 драмов РА полностью восстановлена.