Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Հայաստանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավարին
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է Հայաստանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավար Մաքսիմ Լոնգանգեին:
Արթուր Պողոսյանը շնորհակալություն է հայտնել Մաքսիմ Լոնգանգեին՝ ԵԽ-ի կողմից Հայաստանի իրավապահ համակարգին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար:
Հայաստանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավարը նույնպես շնորհակալություն է հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին՝ պատրաստակամության և բազմաբնույթ համագործակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են քննիչների կարողությունների զարգացման ծրագրերը, անդրադարձ է կատարվել համագործակցության խորացման ուղղություններին, մասնավորապես՝ կիբեռհանցագործությունների կանխարգելման և բացահայտման, երեխաների և անչափահասների պաշտպանութան համակարգի կատարելագործման, Քննչական կոմիտեում նորանոր տեխնոլոգիաների ներդրման վերաբերյալ:
Կողմերն արձանագրել են, որ Քննչական կոմիտեի և ԵԽ գրասենյակի միջև կա համագործակցության ամուր հիմք՝ նոր նախաձեռնությունների համար:
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել քննիչների մասնագիտական կարողությունների կատարելագործման ուղղությամբ համատեղ դասընթացներ կազմակերպելու վերաբերյալ:

Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял руководителя офиса СЕ в Армении
9 сентября председатель Следственного комитета Республики Армения Артур Погосян принял руководителя офиса СЕ в Армении Максима Лонганге.
Артур Погосян поблагодарил Максима Лонганге за постоянную поддержку, оказываемую Советом Европы правоохранительной системе Армении.
Председатель СЕ также поблагодарил Председателя Следственного комитета за готовность и многообразное сотрудничество.
В ходе встречи были обсуждены программы развития потенциала следователей, были затронуты направления углубления сотрудничества, в частности, в области предотвращения и выявления киберпреступлений, совершенствования системы защиты детей и несовершеннолетних, внедрения новых технологий в Следственном комитете.
Стороны констатировали, что между Следственным комитетом и офисом СЕ существует прочная основа для сотрудничества для реализации новых инициатив.
В конце встречи была достигнута договоренность об организации совместных курсов по повышению профессиональных навыков следователей.