Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին, ում դիվանագիտական ծառայությունը ՀՀ-ում ավարտվում է:
Արթուր Պողոսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հետևողական ջանքերի և անձնական ներդրման համար, ինչի մասին վկայում է երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև վերջին տարիներին խորացող համագործակցությունը:
Քննչական կոմիտեի նախագահը կարևորել է, որ անդրազգային բնույթի հանցագործությունների՝ հատկապես թմրամիջոցների մաքսանենգության դեմ պայքարում գործադրվող համատեղ ջանքերը, ինչպես նաև երկկողմ համագործակցության ճկուն մեխանիզմները նպաստել են իրավական խնդիրների շուրջ տեղեկատվության արագ փոխանակմանը և դրանց արդյունավետ լուծմանը:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանին՝ համագործակցության բոլոր ոլորտներում ունեցած առաջընթացի համար:
Հանդիպման ավարտին կողմերն արձանագրել են, որ երկու երկրների քաղաքացիների վերաբերյալ տեղեկատվության փոխանակման և քննչական հանձնարարությունների կատարման օպերատիվության բարձրացման ուղղությամբ իրականացվել է արդյունավետ աշխատանք և հույս հայտնել, որ աշխատանքները կկրեն շարունակական բնույթ:

Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял Посла ИРИ в РА
Председатель Следственного комитета Республики Армения Артур Погосян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран Мехди Собхани, дипломатическая служба которого в Армении заканчивается.
Артур Погосян поблагодарил посла за последовательные усилия и личный вклад, о чем свидетельствует углубляющееся в последние годы сотрудничество между правоохранительными органами двух стран.
Председатель Следственного комитета подчеркнул важность того, что совместные усилия, прилагаемые в борьбе с преступлениями транснационального характера, особенно контрабандой наркотиков, а также гибкие механизмы двустороннего сотрудничества способствовали быстрому обмену информацией по правовым вопросам и их эффективному решению.
Посол, в свою очередь, поблагодарил Председателя Следственного комитета Артура Погосяна за прогресс во всех сферах сотрудничества.
В конце встречи стороны констатировали, что была проведена эффективная работа по обмену информацией о гражданах двух стран и повышению оперативности выполнения следственных поручений, и выразили надежду, что работы будут носить продолжительный характер.