Վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 250 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ շինանյութի մանրամեծածախ առևտրով զբաղվող ընկերությունը 2021-2024 թվականների ընթացքում թերհայտարարագրել է իրացման շրջանառությունը և պակաս հաշվարկել պետական բյուջե վճարվելիք հարկերը։
Քրեական վարույթի շրջանակում իրականացված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 250 մլն ՀՀ դրամը։

250 Million AMD of Damage Caused to State Recovered
In the course of preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in General Department for Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee, it was found out that a company engaged in wholesale and retail trade of construction materials underdeclared the sales turnover during the period of 2021 to 2024, and undercalculated taxes payable to the state budget.
In the result of procedural and evidentiary actions conducted within the framework of the criminal proceeding 250 million AMD of the damage caused to the state has been recovered.