Պետությանը պատճառված շուրջ 250 մլն դրամ վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Երևան քաղաքի բժշկական կենտրոններից մեկը ՀՀ ՊԵԿ ներկայացրած 2024-2025 թվականների տարբեր ամիսների եկամտային հարկի և սոցիալական վճարների հաշվարկներում մտցրել է խեղաթյուրված տվյալներ:
Քրեական վարույթի շրջանակում իրականացված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառված 249 մլն 938 հզր 837 ՀՀ դրամ վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է։

Damage of about 250 Million AMD Caused to State Fully Recovered
In the course of preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in General Department for Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee it was found out that օne of the medical centers in Yerevan included distorted data in the income tax and social payment calculations for various months of 2024-2025, submitted to the RA State Revenue Committee․
In the result of procedural and evidentiary actions conducted within the framework of the criminal proceeding the damage of 249 million 938 thousand 837 AMD caused to the state has been fully recovered.