Պետությանը պատճառված շուրջ 250 մլն դրամ վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Երևան քաղաքի բժշկական կենտրոններից մեկը ՀՀ ՊԵԿ ներկայացրած 2024-2025 թվականների տարբեր ամիսների եկամտային հարկի և սոցիալական վճարների հաշվարկներում մտցրել է խեղաթյուրված տվյալներ:
Քրեական վարույթի շրջանակում իրականացված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառված 249 մլն 938 հզր 837 ՀՀ դրամ վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է։

Ущерб нанесенный государству в размере около 250 млн драмов был полностью восстановлен
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета РА, установлено, что один из медицинских центров города Еревана внес искаженные данные в расчеты подоходного налога и социальных выплат за разные месяцы 2024-2025 годов, представленные в КГД РА.
В результате процессуальных и доказательственных действий, осуществленных в рамках уголовного производства, причиненный государству ущерб в размере 249 млн 938 тыс. 837 драмов РА полностью возмещен.