2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում գլխավոր վարչությունում վերականգնվել է պատճառված վնասից 42 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների, հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում ընդունվել է 143 հաղորդում, որից 127-ով  նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Հաշվետու ժամանակահատվածում քննվել է 414 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 306), որից 167-ը փոխանցվել է 2024 թվականից:
Ավարտվել է 93 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 58), որից 73-ը` 106 անձի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան (2024-ին՝ 43 վարույթ՝ 73 անձի վերաբերյալ), այսինքն վարույթների թիվն աճել է 69.7%-ով, 1 բժշկական հարկադրանքի վարույթով կազմվել է եզրափակիչ ակտ և ուղարկվել դատարան (2024-ին՝ 1), 19-ը կարճվել է (2024-ին՝ 11), 88-ը հաշվառվել՝ որպես վարութային և ապացուցողական գործողությունները կատարված (2024-ին՝ 54), 39-ը՝ ուղարկվել այլ մարմին, 34-ը միացվել է, 160-ը փոխանցվել է 2025 թվականի երկրորդ կիսամյակ (2024-ին՝ 142)։
2025 թվականի առաջին կիսամյակում ավարտված քրեական վարույթներով պատճառված վնասի չափը կազմել է 5 մլրդ 496 մլն 814 հզր ՀՀ դրամ, որից վերականգնվել է 42 մլն 520 հզր ՀՀ դրամը:

В течение первого полугодия 2025 года в Главном управлении было восстановлено 42 млн драмов от причиненного ущерба
В Главном управлении по расследованию преступлений против государства, основ конституционного строя и общественной безопасности Следственного комитета РА в первом полугодии 2025 года было принято 143 сообщения, по 127 из которых инициировано уголовное производство.
За отчетный период было расследовано 414 уголовных производств (в 2024 году – 306), из которых 167 были переданы с 2024 года.
Завершено 93 уголовных производства (в 2024 году – 58), из которых 73 с обвинительным заключением в отношении 106 лиц были направлены в суд (в 2024 году – 43 производства в отношении 73 лиц), то есть количество производств увеличилось на 69,7%, по 1 производству о медицинском принуждении был составлен заключительный акт и направлен в суд (в 2024 году – 1), 19 прекращены (в 2024 году – 11), 88 были зарегистрированы как совершенные необходимые процессуальные и доказательственные действия (в 2024 году – 54), 39 направлены в другой орган, 34 соединены, 160 переданы на второе полугодие 2025 года (в 2024 году – 142).