2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում գլխավոր վարչությունում վերականգնվել է պատճառված վնասից 42 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների, հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում 2025 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում ընդունվել է 143 հաղորդում, որից 127-ով  նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Հաշվետու ժամանակահատվածում քննվել է 414 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 306), որից 167-ը փոխանցվել է 2024 թվականից:
Ավարտվել է 93 քրեական վարույթ (2024-ին՝ 58), որից 73-ը` 106 անձի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան (2024-ին՝ 43 վարույթ՝ 73 անձի վերաբերյալ), այսինքն վարույթների թիվն աճել է 69.7%-ով, 1 բժշկական հարկադրանքի վարույթով կազմվել է եզրափակիչ ակտ և ուղարկվել դատարան (2024-ին՝ 1), 19-ը կարճվել է (2024-ին՝ 11), 88-ը հաշվառվել՝ որպես վարութային և ապացուցողական գործողությունները կատարված (2024-ին՝ 54), 39-ը՝ ուղարկվել այլ մարմին, 34-ը միացվել է, 160-ը փոխանցվել է 2025 թվականի երկրորդ կիսամյակ (2024-ին՝ 142)։
2025 թվականի առաջին կիսամյակում ավարտված քրեական վարույթներով պատճառված վնասի չափը կազմել է 5 մլրդ 496 մլն 814 հզր ՀՀ դրամ, որից վերականգնվել է 42 մլն 520 հզր ՀՀ դրամը:

In the First Term of 2025 42 Million AMD of Damage Recovered in General Department
In the first term of 2025 143 reports were received in General Department for Investigation of Crimes against the State, Fundamentals of the Constitutional Order and Public Security, on 127 of which a criminal proceeding was initiated.
In the reporting period 414 criminal proceedings were initiated (306 in 2024), 167 of which had been transferred from 2024.
Preliminary investigation of 93 criminal proceedings was completed (58 in 2024), 73 of which on 106 people with the bill of indictment were sent to court (43 criminal proceedings on 73 people in 2024); namely, the number of the proceedings has increased by 69.7%, final act was drawn up within 1 medical coercion proceeding and was sent to court (1 in 2024), 19 criminal proceedings were terminated (11 in 2024), 88 were registered as ones, within which procedural and evidentiary actions were completed (54 in 2024), 39 were sent to other structures, 34 were combined, 160 were transferred to the second term of 2025 (142 in 2024).
The damage caused within criminal proceedings completed in the first term of 2025 has made 5 billion 496 million 814 thousand AMD, 42 million 520 thousand AMD of which has been recovered.