Խուզարկությամբ հայտնաբերված 1 մլն 100 հազար 400 ԱՄՆ դոլար, 230.500 եվրո, 36 մլն դրամ գումարն ի պահ է հանձնվել Կենտրոնական բանկին (տեսանյութ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով շարունակվում են ձեռնարկվել անհրաժեշտ մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ պարզելու «Յանս» ռեստորանային համալիրում արձանագրված չարաշահումների բոլոր հանգամանքները։
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության աշխատակիցների հետ համատեղ, օրենքով սահմանված կարգով խուզարկություններ են կատարվել «Սելենա» ՍՊ ընկերության տնօրեն Ս.Կարապետյանի, «Սելենա» ՍՊԸ-ի փաստացի սեփականատեր Ռ.Բեգլարյանի բնակության վայրերում, «Յանս» ռեստորանային համալիրի տարածքում, որի արդյունքում բացի հաշվապահական փաստաթղթեր, համակարգիչներ, էլեկտրոնային կրիչներից և քննությանը հետաքրքրություն ներկայացնող այլ իրերից, հայտնաբերվել է նաև առանձնապես խոշոր չափերի գումար։
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը՝ տեղեկացնում ենք, որ խուզարկությամբ հայտնաբերված 1 մլն 100 հազար 400 ԱՄՆ դոլար, 230.500 եվրո, 36 մլն դրամ գումարը քննիչի որոշմամբ ի պահ է հանձնվել Կենտրոնական բանկին՝ մինչև քննությամբ կպարզվի դրանց ծագումը։

Обнаруженные при обыске 1 млн. 400 долларов США, 230.500 евро, 36 млн. драмов по решению следователя переданы Центральному банку на хранение(Видео)
По уголовному делу, расследуемому следственным управлением Следственного комитета РА по Еревану, продолжают предприниматься необходимые крупномасштабные следственные и оперативно-розыскные действия мероприятия для установления всех злоупотреблений, зафиксированных в ресторанном комплексе “Янс”.
Для  обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования уголовного дела совместно с сотрудниками Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА в установленном законом порядке были проведены обыски по месту жительства директора ООО "Селена" С. Карапетяна, фактического владельца ООО "Селена" Р. Бегларяна, а также на территории ресторанного комплекса "Янс”, в результате которых, помимо бухгалтерской документации, компьютеров, электронных носителей и других предметов, представляющих интерес для следствия, была обнаружена сумма в особо крупном размере.
С учетом общественного резонанса, вызванного данным делом, сообщаем, что обнаруженные при обыске 1 млн. 400 долларов США, 230.500 евро, 36 млн. драмов по решению следователя переданы Центральному банку на хранение до установления их происхождения. О результатах расследования будет предоставлена дополнительная информация.