Հանրապետության տոնի առթիվ՝ Քննչական կոմիտեի նախագահի հրամանով մի շարք ծառայողներ պարգևատրվել են
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի գլխավորությամբ հրավիրված Կոլեգիայի նիստի ընթացքում մի շարք ծառայողներ, Հանրապետության տոնի առթիվ, արժանացել են գերատեսչական տարբեր պարգևների:
Զբաղեցրած պաշտոնի համար նախատեսված դասային աստիճանի վերին սահմանից մեկ աստիճան բարձր՝ արդարադատության առաջին դասի խորհրդականի դասային աստիճան է շնորհվել՝
• Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երրորդ կայազորային քննչական բաժնի պետ Վահան Մարտունի Վիրաբյանին,
• Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնի պետ Վահրամ Կամոյի Գյոզալյանին,
• Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնի պետ Արտակ Արթուրի Ոսկանյանին,
• Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնի պետ Արթուր Ալբերտի Այվազյանին,
• Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժնի պետ Համբարձում Սիրեկանի Պետրոսյանին,
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական առաջին բաժնի պետ Ռոբերտ Ալեքսանդրի Թունիյանին,
• Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետ Ռաֆայել Գագիկի Սարգսյանին,
• Քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչության Թալինի քննչական բաժնի պետ Արտակ Հայկազի Պետրոսյանին:
«Անբասիր ծառայության համար» առաջին աստիճանի մեդալով է պարգևատրվել՝
• Արմավիրի մարզային քննչական վարչության հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Վահան Սարգսի Տիգրանյանը։
«Անբասիր ծառայության համար» երկրորդ աստիճանի մեդալով են պարգևատրվել՝
• Արմավիրի մարզային քննչական վարչության պետ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սևակ Խաչատուրի Խաչատրյանը,
• Միջազգային հարցումների ապահովման բաժնի պետ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Անուշ Աշոտի Գասպարյանը:
«Անբասիր ծառայության համար» չորրորդ աստիճանի մեդալով են պարգևատրվել՝
• Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնի ավագ քննիչ, առաջին դասի խորհրդական Նազելի Արմենի Սարգսյանը,
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի հատկապես կարևոր գործերով քննիչ, երկրորդ դասի խորհրդական Սպարտակ Արսենի Հովսեփյանը,
• Արմավիրի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ, երկրորդ դասի խորհրդական Արթուր Հմայակի Հարությունյանը,
• Արմավիրի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ, երկրորդ դասի խորհրդական Ալիկ Մարտիրոսի Պետրոսյանը,
• Լոռու մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ, երկրորդ դասի խորհրդական Արմեն Արայիկի Գևորգյանը,
• Կոտայքի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ, արդարադատության երրորդ դասի խորհրդական Արշակ Վաչագանի Շահնազարյանը,
• Սյունիքի մարզային քննչական վարչության քննիչ, առաջին դասի խորհրդական Անդրանիկ Արսենի Խաչատրյանը։
Հուշանվեր ժամացույցով են պարգևատրվել՝
• Քննչական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Գևորգ Սերյոժայի Խաչատրյանը,
• Կոտայքի մարզային քննչական վարչության պետ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Հովհաննես Հարությունի Չալաբյանը,
• Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնի պետ, արդարադատության երրորդ դասի խորհրդական Արամ Արայի Ղուկասյանը։
Շնորհակալություն է հայտարարվել՝
• Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնի ավագ քննիչ, երկրորդ դասի խորհրդական Վահե Վահագնի Գրիգորյանին,
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական երկրորդ բաժնի քննիչ, առաջին դասի խորհրդական Սերգեյ Անդրանիկի Բադալյանին:

On the Occasion of Republic Day, a Number of Employees Awarded by Order of the Chairman of the Investigative Committee
During the Board session convened by the Chairman of the RA Investigative Committee, a number of employees were awarded various departmental awards on the occasion of Republic Day.
The rank of First Class Counsellor of Justice, one rank higher than the upper limit of the rank prescribed for the position held, was awarded to:
• Head of the Third Garrison Investigative Unit of General Military Investigative Department, Vahan Virabyan,
• Head of the Fifth Garrison Investigative Unit of General Military Investigative Department, Vahram Gyozalyan,
• Head of the Sixth Garrison Investigative Unit of General Military Investigative Department, Artak Voskanyan,
• Head of the Division for Investigation of Grave Crimes of Yerevan Investigative Department, Artur Ayvazyan,
• Head of the Division for Investigation of Traffic Crimes of Yerevan Investigative Department, Hambardzum Petrosyan,
• Head of the First Investigative Division of Kentron and Nork-Marash administrative districts of Yerevan, Robert Tuniyan,
• Head of the Investigative Division of Malatia-Sebastia administrative district of Yerevan, Rafayel Sargsyan,
• Head of the Investigative Division of Talin of Regional Investigative Department of Aragatsotn of the Investigative Committee, Artak Petrosyan․
The first degree medal "For Impeccable Service" was awarded to:
• Senior investigator for particularly important cases of Regional Investigative Department of Armavir, Second Class Counsellor of Justice, Vahan Tigranyan.
The second degree medal "For Impeccable Service" was awarded to:
• Head of Regional Investigative Department of Armavir, First Class Counsellor of Justice, Sevak Khachatryan,
• Head of Division of Provision of International Queries, First Class Counsellor of Justice, Anush Gasparyan.
The fourth degree medal "For Impeccable Service" was awarded to:
• Senior investigator of the Division for Investigation of Grave Crimes of Yerevan Investigative Department, First Class Counselloռ, Nazeli Sargsyan,
• Investigator for particularly important cases of the Investigative Division of Erebuni and Nubarashen administrative districts of Yerevan, Second Class Counsellor, Spartak Hovsepyan,
• Senior investigator of Regional Investigative Department of Armavir, Second Class Counsellor, Artur Harutyunyan,
• Senior investigator of Regional Investigative Department of Armavir, Second Class Counsellor, Alik Petrosyan,
• Senior investigator of Regional Investigative Department of Lori, Second Class Counsellor, Armen Gevorgyan,
• Senior investigator of Regional Investigative Department of Kotayk, Third Class Counsellor of Justice, Arshak Shahnazaryan,
• Investigator of Regional Investigative Department of Syunik, First Class Counsellor, Andranik Khachatryan.
A commemorative watch was awarded to:
• Secretary General of the Investigative Committee Gevorg Khachatryan,
• Head of Regional Investigative Department of Kotayk, First Class Counsellor of Justice, Hovhannes Chalabyan,
• Head of the Investigative Division of Vagharshapat of Regional Investigative Department of Armavir, Third Class Counsellor of Justice, Aram Ghukasyan,
A note of appreciation was expressed to:
• Senior investigator of the Investigative Division of Avan and Nor Nork administrative districts of Yerevan Investigative Department, Second Class Counsellor, Vahe Grigoryan,
• Investigator of the Second Investigative Division of Kentron and Nork-Marash administrative districts, First Class Counsellor, Sergey Badalyan.