Հանրապետության տոնի առթիվ Քննչական կոմիտեի ծառայողները պարգևատրվել են պետական բարձր պարգևներով
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով՝ Հանրապետության տոնի առթիվ, սահմանադրական կարգի պահպանության, իրավակարգի և օրինականության ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար՝ Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ-հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության պետ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վազգեն Գեղամի Ավետիսյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արմեն Մացակի Գևորգյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ-զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ Արման Վրույրի Ասլանյանը պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչության պետ Լևոն Արտուշի Եղոյանը պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչության պետ Արմեն Հրաչյայի Մարգարյանը պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:

On the Occasion of Republic Day, Officials of the Investigative Committee Awarded High State Awards
By the decree of the President of the Republic of Armenia, on the occasion of Republic Day, for the contribution to the preservation of the constitutional order, strengthening of law and order and legality,
Deputy Chairman of the Investigative Committee of the Republic of Armenia, Head of General Department for Investigation of Particularly Important Cases, First Class State Counsellor of Justice Vazgen Avetisyan was awarded the rank of Third Class State Counsellor of Justice.
Deputy Chairman of the Investigative Committee of the Republic of Armenia, First Class State Counsellor of Justice Armen Gevorgyan was awarded the rank of Third Class State Counsellor of Justice.
Deputy Chairman of the Investigative Committee of the Republic of Armenia, Head of General Military Investigative Department and Garrison Units Arman Aslanyan was awarded the Medal of Mkhitar Gosh.
Head of General Department for Investigation of Crimes against the State, Fundamentals of the Constitutional Order and Public Security of the Investigative Committee of the Republic of Armenia Levon Yeghosyan was awarded the Medal of Mkhitar Gosh.
Head of the Department for Investigation of General and Election-Related Crimes of General Department for Investigation of Particularly Important Cases Armen Margaryan was awarded the Medal of Mkhitar Gosh.