Անչափահասի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարած անձը կալանավորվել է. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Մ.Պ.-ն այցելելով անչափահասի բնակության վայր և օգտվելով նրա՝ տանը միայնակ գտնվելու հանգամանքից՝ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ է կատարել վերջինիս նկատմամբ:
Մ.Պ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 198-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերով (անչափահասի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունները):

Задержано лицо, совершившее насильственные действия сексуального характера в отношении несовершеннолетнего. предварительное следствие по уголовному производству завершено
В ходе предварительного следствия по уголовному производству, инициированному в Следственном управлении Лорийского марза Следственного комитета РА, были получены очевидные фактические данные о том, что М.П., посетив место жительства несовершеннолетнего и воспользовавшись его одиночеством в доме, совершил насильственные действия сексуального характера в отношении последнего.
В отношении М.П. было возбуждено публичное уголовное преследование по пунктам 2 и 4 части 2 статьи 198 Уголовного кодекса (насильственные действия сексуального характера в отношении несовершеннолетнего).
Последний был арестован, уголовное производство с обвинительным заключением направлено надзирающему прокурору.