Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանի հրամանով 30 քննիչ նշանակվել է տարբեր ստորաբաժանումներում
2026 թվականի ապրիլի 1-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը հանդիպել է նորանշանակ քննիչներին:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալները, Տարածքային քննչական վարչությունների գործունեության վերահսկողության գլխավոր վարչության պետը և Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետը:
Արթուր Պողոսյանը շնորհավորել է նորանշանակ քննիչներին՝ մաղթելով շարունակական առաջընթաց:
Քննչական կոմիտեի նախագահը կարևորել է նորանշանակ քննիչների հետ արդեն իսկ ավանդույթ դարձած հանդիպումները՝ ընդգծելով, որ այդ ձևաչափը քննիչների համար լավ հնարավորություն է՝ ծանոթանալու ղեկավար անձնակազմի հետ:
Արթուր Պողոսյանը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է Քննչական կոմիտեի անձնակազմի համար սահմանված չափորոշիչներին՝ շեշտելով, որ քննիչների աշխատանքը միշտ տեսանելի է՝ սկսած կարգապահությունից մինչև քրեական վարույթների քննության որակ:
Կարևորելով քաղաքացիների բողոքների նկատմամբ հետևողականությունը՝ Արթուր Պողոսյանը նորանշանակ քննիչներին հորդորել է քաղաքացիների հետ շփումներում լինել հարգալից, համբերատար՝ անկախ վերջիններիս կողմից բարձրացված հարցերի բովանդակությունից:

By Order of Chairman of Investigative Committee Artur Poghosyan 30 Investigators Appointed in various Subdivisions
On April 1, 2026 the Chairman of the RA Investigative Committee Artur Poghosyan met the newly appointed investigators.
Deputies Chairman of the Investigative Committee, Head of General Department for Control over Activity of Territorial Investigative Departments and Head of Yerevan Investigative Department were present at the meeting.
Artur Poghosyan congratulated the newly appointed investigators wishing them continuous progress.
The Chairman of the Investigative Committee attached importance to the already traditional meetings with newly appointed investigators, emphasizing that this format is a good opportunity for the investigators to get acquainted with the chief officials.
During the meeting Artur Poghosyan referred to the standards set for the staff of the Investigative Committee, underlining that the investigators’ work is always visible, from discipline to the quality of investigation of criminal proceedings.
Highlighting the importance of consistency in responding to citizens' complaints, Artur Poghosyan urged the newly appointed investigators to be respectful and patient in their interactions with citizens, regardless of the content of the issues raised by them.