Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանի հրամանով 30 քննիչ նշանակվել է տարբեր ստորաբաժանումներում
2026 թվականի ապրիլի 1-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը հանդիպել է նորանշանակ քննիչներին:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալները, Տարածքային քննչական վարչությունների գործունեության վերահսկողության գլխավոր վարչության պետը և Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետը:
Արթուր Պողոսյանը շնորհավորել է նորանշանակ քննիչներին՝ մաղթելով շարունակական առաջընթաց:
Քննչական կոմիտեի նախագահը կարևորել է նորանշանակ քննիչների հետ արդեն իսկ ավանդույթ դարձած հանդիպումները՝ ընդգծելով, որ այդ ձևաչափը քննիչների համար լավ հնարավորություն է՝ ծանոթանալու ղեկավար անձնակազմի հետ:
Արթուր Պողոսյանը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է Քննչական կոմիտեի անձնակազմի համար սահմանված չափորոշիչներին՝ շեշտելով, որ քննիչների աշխատանքը միշտ տեսանելի է՝ սկսած կարգապահությունից մինչև քրեական վարույթների քննության որակ:
Կարևորելով քաղաքացիների բողոքների նկատմամբ հետևողականությունը՝ Արթուր Պողոսյանը նորանշանակ քննիչներին հորդորել է քաղաքացիների հետ շփումներում լինել հարգալից, համբերատար՝ անկախ վերջիններիս կողմից բարձրացված հարցերի բովանդակությունից:

Приказом Председателя Следственного комитета Артура Погосяна 30 следователей были назначены в различные подразделения
1 апреля 2026 года председатель Следственного комитета РА Артур Погосян встретился с новоназначенными следователями.
На встрече присутствовали заместители Председателя Следственного комитета, начальник Главного управления по контролю над деятельностью территориальных следственных управлений и начальник следственного управления города Еревана.
Артур Погосян поздравил новоназначенных следователей, пожелав им постоянного прогресса.
Председатель Следственного комитета подчеркнул важность уже ставших традицией встреч с новоназначенными следователями, подчеркнув, что этот формат является хорошей возможностью для следователей познакомиться с руководящим составом.
Артур Погосян в ходе встречи коснулся критериев, установленных для сотрудников Следственного комитета, подчеркнув, что работа следователей всегда видна, начиная от дисциплины и заканчивая качеством расследования уголовных производств.
Подчеркнув важность последовательности работы с жалобами граждан, Артур Погосян призвал новоназначенных следователей быть уважительными и терпеливыми в общении с гражданами, независимо от содержания поднятых последними вопросов.