2016 թվականին Կաթնաջուր բնակավայրի ջրամատակարարման աշխատանքներում առկա են եղել թերություններ․ պետությանը պատճառված 8 մլն դրամի վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2016 թվականին Սպիտակ համայնքի Կաթնաջուր բնակավայրի ջրամատակարարման համակարգի վերակառուցման ծրագրով իրականացված աշխատանքներում առկա են եղել թերություններ։
Մասնավորապես՝ նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ շինարարական ընկերության կողմից ջրագծերի կառուցման նախագծա-նախահաշվային փաստաթղթերով սահմանված կարգով իրականացված աշխատանքների ընթացքում օգտագործված ապրանքների փաստացի չափերը դրանց վերաբերյալ փաստաթղթերում նշված չափային մեծություններին չեն համապատասխանում, ինչի հետևանքով պետությանը պատճառված վնասի չափը կազմել է 8 մլն 232 հզր 565 ՀՀ դրամ։

В 2016 году в работах по водоснабжению населенного пункта Катнаджур были выявлены недостатки․ ущерб государству в размере 8 млн драмов возмещен
В ходе предварительного следствия уголовного производства, расследуемого Следственным управлением Лорийского марза Следственного комитета РА, было установлено, что в 2016 году в работах, осуществленных в рамках программы реконструкции системы водоснабжения населенного пункта Катнаджур общины Спитак, имелись недостатки.
В частности, предварительным следствием было обосновано, что фактические размеры товаров, использованных в ходе работ, проведенных строительной компанией в порядке, установленном проектно-сметной документацией на строительство водопроводов, не соответствуют указанным в документах величинам, в результате чего сумма ущерба, причиненного государству, составила 8 млн 232 тыс. 565 драмов РА.