Բացահայտվել է 2026 թվականի մարտի 8-ին Քանաքեռ-Զեյթունում տեղի ունեցած սպանության դեպքը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում բացահայտվել է 2026 թվականի մարտի 8-ին Քանաքեռ-Զեյթունում տեղի ունեցած սպանության դեպքը:
Մասնավորապես՝ նախաքննության ընթացքում հիմնավորվել է, որ տուժողը 2026 թվականի մարտի 8-ին Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի շենքերի հատվածում վիճաբանել է ընկերոջ՝ Ա.Ս.-ի հետ, որի ընթացքում վերջինս իր մոտ գտնվող դանակով երկու անգամ հարվածել է տուժողի մեջքի և որովայնի հատվածին՝ սպանելով նրան, այնուհետև դիմել է փախուստի:
Ա.Ս.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը):

Murder Committed in Qanaqer-Zeytun on March 8, 2026 Disclosed
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee, case of murder committed in Qanaqer-Zeytun on March 8, 2026 was disclosed.
Particularly, during the preliminary investigation it was grounded that on March 8, 2026 at the area of the administrative district of Qanaqer-Zeytun the victim argued with his friend A.S., during which the latter stabbed the victim on his back and abdomen with a knife that was with him, killing him, after which he fled.
Public criminal prosecution was initiated against A.S. according to the Part 1 of the Article 155 of RA Criminal Code.