Ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը թաքցրել է 15 մլն դրամի հարկեր. պատճառված վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցրել է ընկերության իրական շրջանառությունը, ինչի հետևանքով պետական բյուջե չի վճարվել խոշոր չափերի հարկեր:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 15 մլն 563 հզր 53 ՀՀ դրամի վնասը:

Компания, занимающаяся автозаправкой, скрыла налоги на 15 млн драмов․ нанесенный ущерб был восстановлен
В ходе предварительного следствия уголовного производства, расследуемого в Следственном управлении Арагацотнинского марза Следственного комитета РА, выяснилось, что компания, предоставляющая услуги по заправке автомобилей, путем внесения искаженных данных в налоговые отчеты, являющиеся основанием для налогообложения, скрыла реальный оборот компании, в результате чего в государственный бюджет не были уплачены налоги в крупных размерах.
В результате процессуальных и доказательственных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия, восстановлен ущерб в размере 15 млн 563 тыс. 53 драмов РА, причиненный государству.