Ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը թաքցրել է 15 մլն դրամի հարկեր. պատճառված վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցրել է ընկերության իրական շրջանառությունը, ինչի հետևանքով պետական բյուջե չի վճարվել խոշոր չափերի հարկեր:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 15 մլն 563 հզր 53 ՀՀ դրամի վնասը:

Company Providing Autogas Refueling Services Concealed Taxes in the Amount of 15 Million AMD․ Damage Recovered
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding investigated in Aragatsotn Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that the company providing autogas refueling services concealed its actual turnover by entering falsified data in the tax-reporting documents serving as the basis for taxation, as a result of which large amounts of taxes were not paid to the state budget.
As a result of procedural and evidentiary actions conducted during the preliminary investigation the damage in the amount of 15 million 563 thousand 53 AMD caused to the state has been recovered.