Ավարտվել է 2024 թվականի հոկտեմբերի 20-ին օտարերկրյա քաղաքացուն ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է 2024 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Հրազդանի կիրճում օտարերկրյա քաղաքացուն ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Հ.Ե.-ն Հրազդանի կիրճում անձնական հարցերի շուրջ առաջացած վիճաբանության ժամանակ իր մոտ գտնվող կտրող–ծակող առարկայի գործադրմամբ հարվածել է օտարերկրյա քաղաքացուն՝ վերջինիս պատճառելով կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածք:
Հ.Ե.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 166-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով (զենքի կամ մարմնական վնասվածք պատճառելու համար նախապես պատրաստված կամ հարմարեցված առարկայի կամ միջոցի գործադրմամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը):

Завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту причинения тяжкого телесного повреждения иностранному гражданину 20 октября 2024 года
В управлении по расследованию преступлений против человека Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту причинения тяжкого телесного повреждения иностранному гражданину 20 октября 2024 года в Разданском ущелье.
В ходе предварительного следствия уголовного производства было установлено, что А.Е., в ходе ссоры, возникшей в Разданском ущелье по личным вопросам, находящимся при себе колюще-режущим предметом ударил иностранного гражданина, причинив последнему опасные для жизни телесные повреждения.
В отношении А.Е. было возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 6 части 2 статьи 166 Уголовного кодекса (причинение тяжкого вреда здоровью с применением оружия или предмета, заранее подготовленного или приспособленного для причинения телесных повреждений, или средства правовой защиты).