Ավարտվել է 2024 թվականի հոկտեմբերի 20-ին օտարերկրյա քաղաքացուն ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է 2024 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Հրազդանի կիրճում օտարերկրյա քաղաքացուն ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Հ.Ե.-ն Հրազդանի կիրճում անձնական հարցերի շուրջ առաջացած վիճաբանության ժամանակ իր մոտ գտնվող կտրող–ծակող առարկայի գործադրմամբ հարվածել է օտարերկրյա քաղաքացուն՝ վերջինիս պատճառելով կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածք:
Հ.Ե.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 166-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով (զենքի կամ մարմնական վնասվածք պատճառելու համար նախապես պատրաստված կամ հարմարեցված առարկայի կամ միջոցի գործադրմամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Causing Heavy Bodily Injury to Foreign National Committed on October 20, 2024 Completed
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on inflicting heavy bodily injury to a foreign national committed on October 20, 2024 in Hrazdan Gorge was completed in the Department for Investigation of Crimes against Humanity of General Department for Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee.
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding it was found out that in Hrazdan gorge during the argument on personal matters H.Ye. stabbed the foreign national with a cutting-piercing item, causing tha latter life-threatening bodily damage.
Public criminal prosecution was initiated against H.Ye. according to the Point 6 of the Part 2 of the Article 166 of RA Criminal Code.