Ավարտվել է առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի մաքսանենգության և ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը․ երեք անձ կալանավորվել է
Ավարտվել է առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի մաքսանենգության և ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը․  երեք անձ կալանավորվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի մաքսանենգության և ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը։
Նախաքննության  ընթացքում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ՀՀ քաղաքացին իրացնելու նպատակով ապօրինի ձեռք է բերել առանձնապես խոշոր չափերով «Մեթամֆետամին» տեսակի թմրամիջոց, որը հագուստի տակ թաքցնելով տեղափոխել է Հայաստան, որտեղ ձերբակալվել է ՆԳՆ ոստիկանության աշխատակիցների կողմից։
Վերջինիս նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 393-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի, դրանց պատրաստուկների կամ դրանց համարժեք նյութերի (անալոգի) կամ դրանց ածանցյալների ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու նպատակով կամ դրանք ապօրինի իրացնելը) և 399-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի, դրանց պատրաստուկների, դրանց համարժեք նյութերի (անալոգի) կամ դրանց ածանցյալների կամ դրանց պրեկուրսորների մաքսանենգությունը):
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ևս երկու անձի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել՝ Քրեական օրենսգրքի 44-393-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի, դրանց պատրաստուկների կամ դրանց համարժեք նյութերի (անալոգի) կամ դրանց ածանցյալների ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու նպատակով կամ դրանք ապօրինի իրացնելու փորձը):

Завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту контрабанды и незаконного оборота наркотиков в особо крупных размерах: трое лиц арестованы
В Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета РА завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту контрабанды и незаконного оборота наркотиков в особо крупных размерах.
В результате следственных и процессуальных действий, проведенных в ходе предварительного следствия, были получены очевидные фактические данные о том, что гражданин РА с целью сбыта незаконно приобрел наркотическое средство «метамфетамин» в особо крупных размерах, которое, спрятав под одеждой, перевез в Армению, где был задержан сотрудниками полиции МВД.
В отношении последнего возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 2 части 3 статьи 393 Уголовного кодекса (незаконный оборот наркотических средств, психотропных (психовоздействующих) веществ, их препаратов или их эквивалентов (аналогов) или их производных в особо крупных размерах или их незаконный сбыт) и пункту 2 части 3 статьи 399 (контрабанда наркотических средств, психотропных (психовоздействующих) веществ, их препаратов или эквивалентов (аналогов) или их производных в особо крупных размерах). В ходе предварительного следствия уголовного производства в отношении еще двух лиц возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 2 части 3 статьи 44-393 Уголовного кодекса (покушение на незаконный оборот наркотических средств, психотропных (психовоздействующих) веществ, их препаратов или их эквивалентов (аналогов) или их производных в особо крупных размерах или их незаконный сбыт).