Անձը մաքսային հսկողությունից թաքցրել է 42 հզր տուփ ծխախոտ. վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում հիմնավորվել է, որ անձն իր կողմից շահագործվող՝ ցեմենտով բեռնված բեռնատար ավտոմեքենայով, մաքսային հսկողությունից թաքցնելով՝ այլ երկրից ՀՀ տարածք է ներմուծել ընդհանուր 42.400 տուփ ծխախոտ, որի հետևանքով չի հաշվարկվել և պետական բյուջե չի վճարվել 15 մլն 9 հզր 600 դրամ ակցիզային հարկ։
Վերջինիս նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 290-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելը)։

Person Hid 42,000 Packs of Cigarettes from Customs Control. Damage Fully Recovered
As a result of procedural and evidentiary actions conducted within the framework of the criminal proceeding investigated in Syuink Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was grounded that a person, in a self-operated truck loaded with cement, hiding from customs control, imported a total of 42.400 boxes of cigarettes to the RA from another country. As a result, an excise tax of 15 million 009 thousand 600 AMD was not calculated and not paid to the state budget.
Public criminal prosecution was initiated against the latter according to the Part 1 of the Article 290 of RA Criminal Code.