Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը ներկայացրել է գլխավոր վարչության և ենթակա վարչության նորանշանակ պետերին
Արթուր Պողոսյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Կոլեգիայի նիստ, որի ընթացքում Քննչական կոմիտեի նախագահը ներկայացրել է Պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչության նորանշանակ պետ Լևոն Եղոյանին և վերջինիս ենթակայությամբ գործող Երկրորդ վարչության պետ Հովհաննես Մարտիրոսյանին:
Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը շնորհավորելով նորանշանակ պետերին նշանակման կապակցությամբ՝ կարևորել է վերջիններիս մասնագիտական և մարդկային բարձր հատկանիշները և հույս հայտնել, որ նրանք պատշաճ կիրականացնեն ենթակա կառուցվածքային ստորաբաժանումների առջև դրված խնդիրները:
Նորանշանակ պետերը շնորհակալություն են հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին վստահության համար և հավաստիացրել են, որ առավելագույն ջանքեր կգործադրեն Քննչական կոմիտեի առջև ծառացած խնդիրներն արդյունավետ կենսագործելու հարցում:

Председатель Следственного комитета Артур Погосян представил новоназначенных начальников Главного управления и подчиненного управления
Под председательством Артура Погосяна сегодня состоялось заседание коллегии, в ходе которого председатель Следственного комитета представил новоназначенного начальника Главного управления по расследованию преступлений против государства, основ конституционного строя и общественной безопасности Левона Егояна и начальника Второго управления, действующего в его подчинении, Ованеса Мартиросяна.
Председатель Следственного комитета Артур Погосян, поздравив новоназначенных начальников, подчеркнул высокие профессиональные и человеческие качества последних и выразил надежду, что они должным образом выполнят задачи, поставленные перед подведомственными структурными подразделениями.
Новоназначенные начальники поблагодарили председателя Следственного комитета за доверие и заверили, что приложат максимум усилий для эффективного выполнения задач, стоящих перед Следственным комитетом.