Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը ՉժՀ-ում մասնակցել է Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը 2025 թվականի սեպտեմբերի 17-ին մասնակցել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Լիանյունգան քաղաքում մեկնարկած Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը, որին հրավիրված էին ավելի քան 120 երկրների և միջազգային կազմակերպությունների մոտ 2000 ներկայացուցիչներ:
Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության 2025 թվականի համաժողովը բաղկացած էր 3 նստաշրջանից և 8 ենթահամաժողովից, որոնց ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հանրային անվտանգության գլոբալ խնդիրներին, այդ թվում՝ անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարի իրավիճակին և միջոցառումներին, թմրամիջոցների վերահսկման ոլորտում, ահաբեկչության դեմ պայքարի և միգրացիոն վարչարարության ոլորտում միջազգային համագործակցությանը, ինչպես նաև հանրային անվտանգության տեխնոլոգիաներին և սարքավորումներին, զբոսաշրջության անվտանգությանը:
Համաժողովի ավարտին Արթուր Պողոսյանը մասնակցել է ՉԺՀ հանրային անվտանգության նախարար Վան Սյաոհոնի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությանը:

The Chairman of the Investigative Committee Artur Poghosyan Took Part in Global Public Security Cooperation Forum
The Chairman of the RA Investigative Committee Artur Poghosyan took part in the official opening ceremony of the 2025 Global Public Security Cooperation Forum, held in Lianyungang, People’s Republic of China, on September 17, 2025. The event brought together approximately 2.000 representatives from over 120 countries and international organizations.
The 2025 Global Public Security Cooperation Forum consisted of three plenary sessions and eight sub-forums, during which participants addressed global public security challenges, including the situation and measures in combating transnational crime, international cooperation in drug control, counter-terrorism and migration management, as well as public security technologies and equipment, and tourism safety.
At the conclusion of the conference, Artur Poghosyan attended the official reception hosted on behalf of Wang Xiaohong, Minister of Public Security of the People's Republic of China.