Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը ՉժՀ-ում մասնակցել է Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը 2025 թվականի սեպտեմբերի 17-ին մասնակցել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Լիանյունգան քաղաքում մեկնարկած Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության համաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը, որին հրավիրված էին ավելի քան 120 երկրների և միջազգային կազմակերպությունների մոտ 2000 ներկայացուցիչներ:
Համաշխարհային հանրային անվտանգության համագործակցության 2025 թվականի համաժողովը բաղկացած էր 3 նստաշրջանից և 8 ենթահամաժողովից, որոնց ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հանրային անվտանգության գլոբալ խնդիրներին, այդ թվում՝ անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարի իրավիճակին և միջոցառումներին, թմրամիջոցների վերահսկման ոլորտում, ահաբեկչության դեմ պայքարի և միգրացիոն վարչարարության ոլորտում միջազգային համագործակցությանը, ինչպես նաև հանրային անվտանգության տեխնոլոգիաներին և սարքավորումներին, զբոսաշրջության անվտանգությանը:
Համաժողովի ավարտին Արթուր Պողոսյանը մասնակցել է ՉԺՀ հանրային անվտանգության նախարար Վան Սյաոհոնի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությանը:

Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял участие во Всемирной конференции по сотрудничеству в области общественной безопасности в КНР
Председатель Следственного комитета РА Артур Погосян 17 сентября 2025 года принял участие в официальной церемонии открытия Всемирной конференции по сотрудничеству в области общественной безопасности, стартовавшей в городе Ляньюньган Китайской Народной Республики, на которую были приглашены около 2000 представителей из более чем 120 стран и международных организаций.
Конференция по сотрудничеству в области глобальной общественной безопасности 2025 года состояла из 3 сессий и 8 подфорумов, в ходе которых рассматривались глобальные проблемы общественной безопасности, в том числе ситуация и меры по борьбе с транснациональной преступностью, международное сотрудничество в области контроля над наркотиками, борьбы с терроризмом и управления миграцией, а также технологии и оборудование общественной безопасности, безопасность туризма.
В завершение конференции Артур Погосян принял участие в официальном приеме, организованном от имени министра общественной безопасности КНР Ван Сяохуна.