Վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 150 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ շինանյութի մանրամեծածախ առևտրով զբաղվող ընկերությունը 2013-2025 թվականների ընթացքում թերհայտարարագրել է իրացման շրջանառությունը և պակաս հաշվարկել պետական բյուջե վճարվելիք հարկերը։
Քրեական վարույթի շրջանակում իրականացված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 150 մլն ՀՀ դրամը։

Восстановлено 150 млн драмов из ущерба нанесенного государству
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного Главным управлением по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета РА, было установлено, что компания, занимающаяся розничной торговлей строительными материалами, в течение 2013-2025 годов неполно задекларировал оборот реализации и заниженно рассчитал налоги, подлежащие уплате в государственный бюджет.
В результате процессуальных и доказательственных действий, осуществленных в рамках уголовного производства, восстановлено 150 млн драмов РА из ущерба, причиненного государству.