ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Լի Սինվեյին։
Արթուր Պողոսյանը ողջունելով դեսպանին՝ շնորհավորել է նրան նշանակման կապակցությամբ:
Քննչական կոմիտեի նախագահը բարձր է գնահատել երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը:
Չինաստանի դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին՝ երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև ձևավորված հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար:
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել նաև նախորդ տարվա ընթացքում Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների կողմից Չինաստան կատարած ուսուցողական և ճանաչողական այցերին, ինչն, ըստ Արթուր Պողոսյանի, վկայում է համագործակցության բարձր մակարդակի մասին:
Դեսպանն, իր հերթին, շեշտել է դասընթացները շարունակելու անհրաժեշտությունը՝ նշելով, որ առաջիկայում կկազմակերպվեն վերապատրաստման դասընթացներ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցների համար:
Քննչական կոմիտեի նախագահը կարևորելով իրավական փոխօգնության շրջանակում ձևավորված ակտիվ համագործակցությունը՝ ընդգծել է, որ կատարվել են բոլոր իրավական պահանջները:

Chairman of the RA Investigative Committee Artur Poghosyan Received Ambassador of the People’s Republic of China to the RA
Artur Poghosyan, the Chairman of the RA Investigative Committee received today Li Xinwei, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to the Republic of Armenia.
Greeting the Ambassador, Artur Poghosyan congratulated him on the appointment.
The Chairman of the RA Investigative Committee assessed highly the effective cooperation established between the law enforcement bodies of the two countries.
The Ambassador expressed gratitude to the Chairman of the Investigative Committee for the contribution in development of the relations established between the law enforcement bodies of the two countries.
During the meeting reference was made to the educational and cognitive visits paid to China by the employees of the Investigative Committee in the previous year, which according to Artur Poghosyan, testifies to the high level of cooperation.
The Ambassador, in turn, stressed the need to continue the trainings, noting that training courses will be organized for the employees of the Investigative Committee in the near future.
Attaching importance to the active cooperation established within the framework of mutual legal aid, the Chairman of the Investigative Committee underlined that all the legal requirements had been fulfilled.