Հանցավոր ծագում ունեցող 44 մլն դրամը փոխանցվել է պետական բյուջե
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում իրականացվում է մի խումբ անձանց կողմից համացանցային զանգերի միջոցով հիմնականում եվրոպական պետություններում բնակվող ավելի քան 1500 անձանց տարբեր հաշիվներից առանձնապես խոշոր չափերով ֆինանսական միջոցներ հափշտակելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Նախաքննության ընթացքում հանցավոր ծագում ունեցող 630 մլն ՀՀ դրամից բացի՝ ևս 44 մլն ՀՀ դրամ փոխանցվել է պետական բյուջե:

44 миллиона драмов преступного происхождения перечислены в государственный бюджет
Как мы уже сообщали, в Управлении по расследованию киберпреступлений и преступлений, совершенных в сфере высоких технологий Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, проводится предварительное следствие уголовного производства, инициированного по факту хищения финансовых средств в особо крупных размерах с различных счетов более 1500 лиц, проживающих в основном в европейских странах, группой лиц посредством интернет-звонков.
В ходе предварительного следствия, помимо 630 млн драмов РА преступного происхождения, еще 44 млн драмов были перечислены в государственный бюджет.