Հանցավոր ծագում ունեցող 44 մլն դրամը փոխանցվել է պետական բյուջե
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում իրականացվում է մի խումբ անձանց կողմից համացանցային զանգերի միջոցով հիմնականում եվրոպական պետություններում բնակվող ավելի քան 1500 անձանց տարբեր հաշիվներից առանձնապես խոշոր չափերով ֆինանսական միջոցներ հափշտակելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Նախաքննության ընթացքում հանցավոր ծագում ունեցող 630 մլն ՀՀ դրամից բացի՝ ևս 44 մլն ՀՀ դրամ փոխանցվել է պետական բյուջե:

44 Million AMD of Criminal Origin Transferred to State Budget
As it was already informed, preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on stealing funds in particularly large amount through internet calls from the various accounts of over 1500 individuals residing mainly in European countries, committed by a group of people is conducted in the Department for Investigation of Cybercrime and High Technology Crime of General Department for Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee.
In the course of the preliminary investigation, in addition to 630 million AMD of criminal origin, 44 million AMD was also transferred to the state budget.