Բացահայտվել է Մերձավանում տեղի ունեցած սպանության դեպքը
Մերձավանում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ձերբակալված անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ սպանությանն օժանդակելու հոդվածի հատկանիշներով:
Վերջինիս նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան, որը բավարարվել է:
Նախաքննության ընթացքում քննչական գործողությունների արդյունքում սպորտային պայուսակի մեջ հայտնաբերվել է նաև մարզասրահի այցեքարտ, որն ուղարկվել է հետաքննություն իրականացնող մարմին: Պարզվել է, որ այցեքարտը պատկանում է սպանություն կատարած անձին:
Շարունակելով ՆԳՆ աշխատակիցների կողմից հանցագործության ամբողջական բացահայտման ուղղությամբ ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումները՝ պարզվել և բացահայտվել է նաև առերևույթ սպանություն կատարած՝ խմբի մյուս անդամ հանդիսացող անձի ինքնությունը, ով ձերբակալվել և ներկայացվել է նախաքննություն իրականացնող մարմին:
Վերջինս տվել է ինքնախոստովանական ցուցմունքներ և մատնանշել հանցագործության գործիք հանդիսացող ինքնաձիգի գտնվելու վայրը: Քննիչի կողմից առգրավվել է նաև հանցագործության գործիք հանդիսացող ինքնաձիգը:
Սպանություն կատարած անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (2 դրվագ) (սպանությունը), 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության փորձը), 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը):

Murder Committed in Merdzavan Disclosed
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on murder committed in Merdzavan, public criminal prosecution was initiated against the arrested person under the article qualifying as assisting to murder.
A motion was submitted to the court to apply detention as a pretrial measure against him, which was sufficed.
As a result of investigative actions conducted during the preliminary investigation, a gym membership card was discovered inside a sports bag, which was forwarded to the relevant investigative body. It was found out that the card belonged to the person who had committed the murder.
Continuing the operative-investigative measures taken by the employees of the Ministry of Internal Affairs to fully uncover the circumstances of the crime, the other member of the group, having committed the apparent crime, was also disclosed and identified. The latter was apprehended and presented to the investigative body.
The latter provided a self-incriminating testimony and indicated the location of the assault rifle used in the commission of the crime. The rifle was also seized by the investigator.
Public criminal prosecution was initiated against the person having committed the murder according to the Part 1 of the Article 155 (2 counts), the Part 1 of the Article 44-155, and the Part 1 of the Article 335 of RA Criminal Code.