Ահաբեկչության նախապատրաստության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում 7 անձ ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ահաբեկչության նախապատրաստության, ինչպես նաև՝ հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառության վերաբերյալ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 43-308-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացված մեծածավալ քննչական և վարութային գործողությունների, այդ թվում՝ մի շարք հասցեներում կատարված խուզարկությունների արդյունքում հայտնաբերվել են էլեկտրական անդրապայթիչ (детонатор), որը նախատեսված է հեռավար գործարկելու համար, դրա բաղկացուցիչ մասեր, մարտական նռնակ, մարտական նռնակի պայթուցիչ (запал), վառոդ, ռադիոկապի միջոցներ, քննության համար հետաքրքրություն ներկայացնող այլ իրեր և առարկաներ։
Իրականացվում են անհետաձգելի քննչական և վարութային գործողություններ:
Այս պահին ձերբակալվել է 7 անձ, որոնցից մեկի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 43-308-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ահաբեկչության նախապատրաստություն)։

7 Persons Arrested within Criminal Proceeding Initiated on Preparation of Terrorism
In the result of large-scale investigative and procedural actions conducted within the criminal proceeding initiated in Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee on preparation of terrorism, as well as illegal circulation of firearms, their main components, ammunition and other materials, devices, objects, according to the Part 1 of the Article 43-308 and the Part 1 of the Article 335 of RA Criminal Code, among them searches conducted at a number of addresses, electric detonator, designed to be operated remotely, its components, a combat grenade, fuse of combat grenade, gunpowder, radio communication equipment, other items of interest to investigation were found.
Urgent investigative and procedural actions are conducted.
At the moment 7 persons have been arrested, public criminal prosecution was initiated against one of them according to the Part 1 of the Article 43-308 of the RA Criminal Code.