2025 թվականի հինգ ամիսների ընթացքում վերականգնված գումարի չափը 3.8 անգամ գերազանցում է նախորդ տարվա արդյունքին
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթների շրջանակներում 2025 թվականի հունվար-մայիս ամիսների ընթացքում վերականգնվել է պատճառված վնասից 3 մլրդ 39 մլն 968 հզր 646 ՀՀ դրամ գումար, որից պետությանը պատճառված վնասի վերականգնումը կազմել է 2 մլրդ 934 մլն 94 հզր 642 ՀՀ դրամ, համայնքներինը՝ 4 մլն 500 հզր ՀՀ դրամ, իսկ ֆիզիկական անձանց պատճառված վնասի վերականգնումը՝ 374 հզր ՀՀ դրամ:
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի այս արդյունքը շուրջ 3.8 անգամ գերազանցում է 2024 թվականի ամբողջ տարվա ընթացքում վերականգնված վնասի չափին:

The Amount of Damage Recovered in the First Five Months of 2025 is 3.8 Times Higher than the Previous Year's Result
Within the framework of the criminal proceedings investigated in General Department for Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee, between January and May, 2025 damage in the amount of 3 billion 39 million 968 thousand 646 AMD has been recovered, of which recovery of the damage caused to the state is 2 billion 934 million 94 thousand 642 AMD, to the communities 4 million 500 thousand AMD, recovery of the damage caused to natural persons is  374 thousand AMD.
It should be mentioned that this result of 2025 is about 3.8 times higher than the amount of the damage recovered throughout the year 2024.