Վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 320 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում հիմնավորվել է տնտեսական ապրանքների վաճառքով զբաղվող ընկերությունների կողմից առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու նպատակով հարկման օբյեկտը թաքցնելու և հաշվարկ-հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու հանգամանքը։
Երեք անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 290-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելը):

320 Million AMD out of Damage Caused to State Recovered
In the course of the criminal proceeding investigated in General Department for Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee the circumstance that companies engaged in the sale of economic goods concealed the object of taxation and entered distorted data in calculations and reports in order to evade paying taxes in particularly large amount has been substantiated․
Public criminal prosecution was initiated against three persons according to the Point 2 of the Part 3 of the Article 290 of RA Criminal Code.
In the course of preliminary investigation 320 million AMD of the damage caused to the state has been recovered.