Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է Իտալիայի դեսպանին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերրանտիին:
Ողջունելով դեսպանին՝ Արթուր Պողոսյանը կարևորել է երկու երկրների իրավապահ համակարգերի միջև ձևավորված սերտ փոխգործակցությունը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահին՝ կողմերի միջև համագործակցության շարունակականության ապահովման ուղղությամբ դրսևորած պատրաստակամության համար:
Հանդիպման ընթացքում Արթուր Պողոսյանն անդրադարձել է իրավական փոխօգնության շրջանակներում Քննչական կոմիտեի կողմից Իտալիայի իրավապահ մարմիններին ուղարկված փոխօգնության խնդրանքներին, քրեական վարույթներով ցուցաբերվող իրավական օգնությանը՝ գոհունակությամբ արձանագրելով, որ մի շարք դեպքերով իրավական փոխօգնության շրջանակներում ստացված հարցումներն էական նշանակություն են ունեցել հանրային հնչեղություն ստացած քրեական վարույթների ընթացքը լուծելու համար:
Կողմերը քննարկել են փորձաքննությունների և տեխնոլոգիական միջոցների կիրառման ոլորտում փորձի փոխանակման, քննիչների համատեղ մասնագիտական վերապատրաստումների, փոխայցելությունների հնարավորությունները:
Հանդիպման վերջում կողմերը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել փոխադարձ կապերն առավել ընդլայնելու, սերտ համագործակցություն ապահովելու և փորձի փոխանակման ուղղությամբ աշխատանքներ իրականացնելու վերաբերյալ:

The Chairman of the Investigative Committee Artur Poghosyan Received the Ambassador of Italy
Artur Poghosyan ,the Chairman of the RA Investigative Committee received today Alessandro Ferranti, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Italy to the RA.
Welcoming the Ambassador, Artur Poghosyan attached importance to the close cooperation established between the law enforcement systems of the two countries.
The Ambassador expressed gratitude to the Chairman of the Investigative Committee for the willingness shown to ensure the continuity of cooperation between the parties.
During the meeting Artur Poghosyan referred to the mutual assistance requests sent by the Investigative Committee to Italian law enforcement bodies within the framework of mutual legal assistance, as well as the legal assistance provided within criminal proceedings, noting with satisfaction that in a number of cases, requests received within the framework of mutual legal assistance have been of significant importance in resolving the course of criminal proceedings of public resonance.
The parties discussed the possibilities of exchanging experience in the field of expertise and the use of technological means, joint professional training of investigators, and mutual visits.
At the end of the meeting the parties reached agreements to further expand mutual ties, ensure close cooperation, and carry out work aimed at experience exchange.