2 օրում բացահայտվել է ավազակության դեպքը. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում 2025 թվականի հունիսի 30-ին ավարտվել է հունիսի 12-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ հունիսի 12-ին Վանաձոր ուղևորվող 2 անձինք դանակի միջոցով բռնություն են գործադրել ճանապարհից իրենց միացած օտարազգի քաղաքացու նկատմամբ՝ վերջինիս պատճառելով մարմնական վնասվածքներ: Արդյունքում, քաղաքացիներին հաջողվել է իրագործել տուժողի դրամապանակի, բանկային քարտերի և վարորդական վկայականի հափշտակությունը:
Հունիսի 14-ին երկու անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 252-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 5-րդ կետերով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ զենքի կամ մարմնական վնասվածք պատճառելու համար նախապես պատրաստված կամ հարմարեցված առարկայի կամ միջոցի գործադրմամբ կատարված ավազակությունը):

Case of Banditry Disclosed in 2 Days; Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Completed
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on June 12, 2025 in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee was completed on June 30.
In the course of preliminary investigation of the criminal proceeding apparent factual data were obtained on the allegation that on June 12 2 persons, leaving for Vanadzor, used violence against a foreigner, who had joined them on the way, causing bodily damages to the latter. As a result, the citizens managed to steal the victim’s wallet, bank cards and driving license.
On June 14 public criminal prosecution was initiated against 2 persons according to the Points 3 and 5 of the Part 2 of the Article 252 of RA Criminal Code.