Վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 75 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվում է հանրային սննդի ծառայություններ մատուցող ընկերության կողմից 2022-2024 թվականներին հարկային հաշիվներ խեղաթյուրելու և պետական բյուջե առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված մեծածավալ վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 75 մլն 845 հզր 829 ՀՀ դրամ վնասը:

Восстановлено 75 миллионов драмов из ущерба, нанесенного государству
В Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета РА проводится предварительное следствие уголовного производства, инициированного по факту искажения налоговых счетов и неуплаты налогов в государственный бюджет в особо крупных размерах компанией, предоставляющей услуги общественного питания, в 2022-2024 годах.
В результате крупномасштабных процессуальных и доказательственных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия уголовного производства, восстановлен ущерб в размере 75 миллионов 845 тысяч 829 драмов РА из нанесенного государству ущерба.