Վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 75 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվում է հանրային սննդի ծառայություններ մատուցող ընկերության կողմից 2022-2024 թվականներին հարկային հաշիվներ խեղաթյուրելու և պետական բյուջե առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված մեծածավալ վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 75 մլն 845 հզր 829 ՀՀ դրամ վնասը:

75 Million AMD out of Damage Caused to State Recovered
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on evasion of taxes in particularly large amount by distorting tax amounts in 2022-2024, committed by a public catering company, is conducted in General Department for Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee.
In the result of large-scale procedural and evidentiary actions conducted in the course of preliminary investigation 75 million 845 thousand 829 AMD out of the damage caused to the state has been recovered.