Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանին
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կլաուդիա Բուշին:
Արթուր Պողոսյանը ողջունել է Գերմանիայի դեսպանին ՀՀ քննչական կոմիտեում՝ ընդգծելով, որ հանդիպումը խորհրդանշական քայլ է համագործակցության զարգացման ուղղությունները նախանշելու և առավել ամրապնդելու համար:
Դեսպանը հանդիպման սկզբում անդրադարձել է Հայաստանի՝ որպես հուսալի և ապահով գործընկեր լինելուն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային իրավական համագործակցության շրջանակներում:
Կողմերն արձանագրել են, որ իրավական փոխօգնության հարցումները  կատարվում են սեղմ ժամկետներում, ինչը խոսում է համագործակցության արդյունավետության և փոխադարձ վստահության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են քննիչների մասնագիտական կարողությունների և հմտությունների զարգացման, փորձի փոխանակման, իրավական խորհրդատվության և վերապատրաստումների հնարավորությունները՝ հատկապես փողերի լվացման, բանկային խարդախությունների և կիբեռանվտանգության ոլորտում:

Председатель Следственного комитета Артур Погосян принял посла Германии в Армении
Председатель Следственного комитета РА Артур Погосян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Германии в Армении Клаудию Буш.
Артур Погосян приветствовал посла Германии в Следственном комитете РА, подчеркнув, что встреча является символическим шагом для определения направлений развития сотрудничества и его дальнейшего укрепления.
В начале встречи посол коснулась роли Армении как надежного и безопасного партнера как в двустороннем, так и в рамках международного правового сотрудничества.
Стороны констатировали, что запросы о правовой взаимопомощи выполняются в сжатые сроки, что говорит об эффективности сотрудничества и взаимном доверии.
В ходе встречи были обсуждены возможности развития профессиональных навыков следователей, обмена опытом, юридических консультаций и обучения, особенно в области отмывания денег, банковского мошенничества и кибербезопасности.