Վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 250 մլն դրամը
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվում է սպորտային ակումբի գործունեությունը կազմակերպող ընկերության կողմից իրացման իրական շրջանառությունը թաքցնելու և պետական բյուջե առանաձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված մեծածավալ և բազմակողմանի վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում 2025 թվականի հուլիսին ընկերության կողմից վերականգնվել է պետությանը պատճառված առանձնապես խոշոր չափերով՝ 250 մլն ՀՀ դրամ վնասը:

250 Million AMD out of Damage Caused to State Recovered
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on concealing the actual sales turnover of the company organizing the activities of the sports club and evading paying taxes in particularly large amount, is conducted in General Department for Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee.
In the result of large-scale and comprehensive procedural and evidentiary actions conducted in the course of preliminary investigation, in July, 2025 the damage in particularly large amount of 250 million AMD caused to the state, was recovered by the company.