Ավարտվել է կենդանու նկատմամբ դաժան վերաբերմունք ցուցաբերելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողների հետ համատեղ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 2025 թվականի հուլիսի 15-ին Բյուրեղավան քաղաքում Վ.Ղ.-ն կենդանու նկատմամբ դաժան վերաբերմունք է ցուցաբերել՝ իր ավտոմեքենայի բեռնախցիկից պարանով կապել է շանը և քարշ տալով վարել է մեքենան:
Վ.Ղ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 307-րդ հոդվածի 1-ին մասով (կենդանիների նկատմամբ դաժան վերաբերմունքը):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Showing Cruelty to Animal Completed
As a result of joint measures taken together with the police officers of the RA Ministry of Internal Affairs in the course of preliminary investigation of the criminal proceeding investigated in Kotayk Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that on July 15, 2025 in Byureghavan town, V.Gh. showed cruelty towards an animal by tying a dog with a rope from the trunk of his car and dragging it while driving the car.
Public criminal prosecution was initiated against V.Gh. according to the Part 1 of the Article 307 of RA Criminal Code.