Ավարտվել է Սպիտակ քաղաքի գերեզմանատան տարածքում 17-ամյա տղայի սպանության դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2025 թվականի մարտի 18-ին Գ.Պ.-ի կողմից Հ.Գ.-ի կնոջը նայելու հարցի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ՝ Սպիտակ քաղաքի գերեզմանատան տարածքում Գ.Բ.-ն դանակով հարվածել է 17-ամյա Գ.Պ.-ի կրծքավանդակին՝ սպանելով նրան:
Նկարագրված արարքը կատարելու համար Գ.Բ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on 17 Year-Old Young Man’s Murder at Cemetery Area of Spitak Town Completed
In the course of preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee it was found out that on March 18, 2025 during an argument over G.P.'s looking at H.G.'s wife, at the cemetery area of Spitak town, G.B. stabbed 17 year-old G.P. on his chest, murdering him.
Public criminal prosecution was initiated against G.B. for committing the mentioned committal according to the Part 1 of the Article 155 of RA Criminal Code.