Խուզարկությունների արդյունքում հայտնաբերվել են փողոցում էլեկտրասնուցման և համացանցային կապի ապահովման լարերը վնասելու համար նախատեսված մեծաքանակ հրավտանգ առարկաներ. 15 անձ կալանավորվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող՝ «Սրբազան պայքար» շարժման ղեկավարների ու մասնակիցների կողմից ահաբեկչության և իշխանությունը յուրացնելու նախապատրաստություն կատարելու դեպքի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննության շրջանակներում շարունակված խուզարկությունների արդյունքում դարձյալ հայտնաբերվել են մեղադրյալներին մեղսագրված գործողությունները հաստատող իրեր, այդ թվում՝ փողոցում էլեկտրասնուցման և համացանցային կապի ապահովման լարերը վնասելու համար նախատեսված մեծաքանակ հրավտանգ առարկաներ:
Կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ դատարան ներկայացված բոլոր միջնորդությունները բավարարվել են: 15 մեղադրյալներ կալանավորված են:

As a Result of Searches Large Quantities of Flammable Objects Intended to Damage Power and Internet Cables on Street Found
As a result of searches ongoing within the framework of preliminary investigation of the criminal proceeding on preparing terrorism and usurping power by the leaders and participants of the movement called “Sacred Struggle”, investigated in General Department for Investigation of Crimes against the State, Fundamentals of the Constitutional Order and Public Security of the RA Investigative Committee, items proving the actions of the accused, among them large quantities of flammable objects intended to damage power and internet cables on the street were again found.
All the motions submitted to court to select detention as a pretrial measure were sufficed. 15 accused were detained.