Վերականգնվել է պետությանը պատճառված 459 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ էլեկտրոնիկայի և կահույքի ներմուծմամբ ու վաճառքով զբաղվող խանութի ցանցերի միջոցով գործունեություն իրականացնող ընկերության կողմից առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չեն վճարվել:
Նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված քննչական և այլ վարութային գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 459 մլն 510 հզր 954 ՀՀ դրամի վնասը:

Damage of 459 Million AMD Caused to State Recovered
In the course of preliminary investigation of the criminal proceeding investigated in General Department for Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee apparent factual data were obtained on the allegation that taxes in particularly large amount were not paid by the company operating through a chain of stores importing and selling electronics and furniture.
As a result of investigative and other procedural actions conducted in the course of preliminary investigation damage caused to the state - 459 million 510 thousand 954 AMD was recovered.