Արթուր Պողոսյանը ներկայացրել է Քննչական կոմիտեի 2024 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը
Արթուր Պողոսյանը 2025 թվականի հունիսի 6-ին ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում ներկայացրել է ՀՀ քննչական կոմիտեի 2024 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը:
ՀՀ պետական բյուջեից 2024 թվականի համար Քննչական կոմիտեին հատկացվել է 18.9 մլրդ ՀՀ դրամ, որից կատարվել են շուրջ 16.8 մլրդ ՀՀ դրամի ծախսեր:
Արթուր Պողոսյանը նշել է, որ 2023 թվականի համեմատ Քննչական կոմիտեի ծախսերն աճել են 8.6%-ով կամ 1.3 մլրդ դրամով: Աճը հիմնականում պայմանավորված է Պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչության հաստիքների ավելացմամբ և «ՀՀ քննչական կոմիտեի փորձաքրեագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ստեղծմամբ:
Արթուր Պողոսյանը ներկայացրել է «Քննչական ծառայություններ» ծրագրի շրջանակներում իրականացված 7 միջոցառումները՝ ընդգծելով, որ բյուջետային ֆինանսավորման հիմնական մասը՝ շուրջ 17.6 մլրդ ՀՀ դրամ, կազմել են «Քրեական գործերով վարույթների իրականացում» միջոցառմանն ուղղված հատկացումները, որի կատարողականը կազմել է 15.5 մլրդ ՀՀ դրամ:

Артур Погосян представил годовой отчет Следственного комитета об исполнении бюджета на 2024 год
Артур Погосян 6 июня 2025 года на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам обороны и безопасности и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам представил годовой отчет Следственного комитета РА об исполнении бюджета на 2024 год.
Из государственного бюджета РА на 2024 год Следственному комитету было выделено 18,9 млрд драмов, из которых было потрачено около 16,8 млрд драмов.
Артур Погосян отметил, что по сравнению с 2023 годом расходы Следственного комитета увеличились на 8,6%, или на 1,3 млрд драмов РА. Рост в основном обусловлен увеличением штатов Главного управления по расследованию преступлений против государства, основ конституционного строя и общественной безопасности и созданием ГНКО «Экспертно-криминалистический центр Следственного комитета РА».
Артур Погосян представил 7 мероприятий, осуществленных в рамках программы «следственные услуги», подчеркнув, что основную часть бюджетного финансирования - около 17,6 млрд драмов составили ассигнования, направленные на мероприятие «осуществление производства по уголовным делам», исполнение которого составило 15,5 млрд драмов РА.