ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և վարութային գործողություններ՝ «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում 35-ամյա տղամարդու կողմից խուլիգանություն կատարելու և նույն հիվանդանոցի անվտանգության աշխատակցին ծեծի ենթարկելու դեպքերի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Նախնական տվյալներով՝ 2022 թվականի նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 20:45-ի սահմաններում, «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցի ընդունարանում Երևանի 35-ամյա բնակիչը անհիմն վիճաբանել է նույն հիվանդանոցի բժշկուհու հետ, որի ընթացքում բռունցքով հարվածել է նրա դեմքին:
Բացի այդ, հաջորդ օրը՝ ժամը 00:35-ի սահմաններում 35-ամյա տղամարդը, նշված հիվանդանոցի դիմաց իր ընկերների հետ վիճաբանել է նույն հիվանդանոցի անվտանգության աշխատակցի հետ, որի ընթացքում մի քանի անգամ ձեռքերով հարվածներ են հասցրել վերջինիս մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք:
Նախաքննության ընթացքում հարցաքննվել են մի շարք անձինք, նշանակել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Երևանի 35-ամյա բնակիչը ձերբակալվել է:
Հիվանդանոցի բժշկուհուն և անվտանգության աշխատակցին ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել է 35-ամյա տղամարդը

В рамках уголовного производства, расследуемого Следственным отделом административных районов Эребуни и Нубарашен Следственного управления города Ереван Следственного комитета РА, производятся следственные и процессуальные действия по установлению всех обстоятельств совершения хулиганства 35-летним мужчиной в Университетской больнице “Мурацан” и избиения сотрудника безопасности той же больницы.
По предварительным данным, 15 ноября 2022 года, в пределах 20:45, в приемной университетской больницы «Мурацан» 35-летний житель Еревана безосновательно поссорился с врачом той же больницы, в ходе которого ударил его кулаком по лицу.
Кроме того, на следующий день, в пределах 00:35, 35-летний мужчина, напротив указанной больницы, со своими друзьями поссорился с сотрудником безопасности той же больницы, в ходе которого несколько раз нанес удары руками по разным частям тела последнего, причинив ему телесные повреждения.