Ավարտվել է Վանաձոր քաղաքի բնակչին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը
23.09.2021 11:48
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Վանաձոր քաղաքի 66-ամյա բնակչի կողմից հարևանի առողջությանը դիտավորությամբ ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Քննությամբ պարզվել է, որ  2020թ. նոյեմբերի 6-ին՝ ժամը 23։00-ի սահմաններում, 66-ամյա տղամարդը Վանաձոր քաղաքի Տավրոսի փողոցի տան հարակից այգում կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել է հարևանի հետ, որի ժամանակ փայտե ձողով, ինչպես նաև ձեռքերով և ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել վերջինիս մարմնի տարբեր մասերին՝ նրա  առողջությանը դիտավորությամբ պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 66-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

Preliminary investigation of the criminal case initiated on willful infliction of heavy bodily damage to the neighbor’s health committed by 66 year-old resident of Vanadzor was completed in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee.
Through investigation it was found out that on November 6, 2020 at about 23:00 in the park next to Tavros Street of Vanadzor 66 year-old man argued with his neighbor about domestic matters during which he hit the latter with a wooden rod, as well as with hands and feet on different parts of his body causing heavy bodily damage threatening to life.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against 66 year-old man according to the Part 1 of the Article 112 of RA Criminal Code.
Preliminary investigation was completed and the criminal case with the motion to confirm the bill of indictment and send the case to court was sent to the prosecutor.