ՀՀ նոտարական պալատի նախագահի ուղերձը
Հայաստանի Հանրապետության նոտարական պալատի անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և ՀՀ քննչական կոմիտեի բոլոր ծառայողներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Հայաստանում Ձեր մասնագիտական տոնը նշվում Է արդեն 6-րդ տարին: Սակայն, քննչական ապարատը ոչ մեկ անգամ Է ցուցադրել իր մասնագիտական պրոֆեսիոնալիզմը:
Մասնագիտական գործունեության ընթացքում քննիչներն ապահովում են հանցավորության բացահայտման կարևոր գործառույթ, նախաքննության փուլում կատարում կարևոր ու պատասխանատու աշխատանք: Ձեր օրինապաշտ գործողություններից Է կախված Հայաստանում արդարադատության նախաքննության օղակի որակն ու դատական մարմիններում մեղադրանքի պաշտպանությունը:
Շնորհավորելով մասնագիտական տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ ձեզ խաղաղություն, մասնագիտական նորանոր հաջողություններ և անսպառ ընտանեկան ջերմություն:

Послание Председателя нотариальной палаты РА
От имени Нотариальной палаты Республики Армения сердечно поздравляю Вас и всех служащих Следственного комитета РА с профессиональным праздником.
Ваш профессиональный праздник в Армении отмечается уже 6 лет. Однако следственный аппарат не раз показал свой профессионализм.
В ходе профессиональной деятельности следователи обеспечивают важную функцию по раскрытию преступности, на этапе предварительного следствия выполняют важную и ответственную работу. От ваших законопослушных действий зависит качество звена предварительного следствия правосудия в Армении и защита обвинений в судебных органах.
Поздравляя с профессиональным праздником, желаю вам мира, новых профессиональных успехов и неиссякаемой семейной теплоты.