ՀՀ նոտարական պալատի նախագահի ուղերձը
Հայաստանի Հանրապետության նոտարական պալատի անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և ՀՀ քննչական կոմիտեի բոլոր ծառայողներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Հայաստանում Ձեր մասնագիտական տոնը նշվում Է արդեն 6-րդ տարին: Սակայն, քննչական ապարատը ոչ մեկ անգամ Է ցուցադրել իր մասնագիտական պրոֆեսիոնալիզմը:
Մասնագիտական գործունեության ընթացքում քննիչներն ապահովում են հանցավորության բացահայտման կարևոր գործառույթ, նախաքննության փուլում կատարում կարևոր ու պատասխանատու աշխատանք: Ձեր օրինապաշտ գործողություններից Է կախված Հայաստանում արդարադատության նախաքննության օղակի որակն ու դատական մարմիններում մեղադրանքի պաշտպանությունը:
Շնորհավորելով մասնագիտական տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ ձեզ խաղաղություն, մասնագիտական նորանոր հաջողություններ և անսպառ ընտանեկան ջերմություն:

Respectable Mr. Kyaramyan,
In the name of the Notary Chamber of the Republic of Armenia I warmly congratulate You and all the employees of the RA Investigative Committee on the occasion of the professional holiday.
It is already the 6th year that Your professional holiday is celebrated in Armenia. However, it is not the first time that the investigative apparatus has shown its professionalism.
During professional activity the investigators provide a significant function of disclosure of crime, at the stage of preliminary investigation they do an important and responsible work. The quality of preliminary investigation and defense of the accusation in judicial bodies in Armenia depends on your law-abiding actions.
Congratulating on the occasion of professional holiday I wish you peace, new professional success and inexhaustible family warmth.