Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ձեր ղեկավարած կառույցի ողջ անձնակազմին՝ Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա և կառույցի կազմավորման 7-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Քննչական կոմիտեն՝ որպես իրավապահ համակարգի առանցքային դերակատարում ունեցող կառույցներից մեկը, լուրջ ներդրում ունի երկրում օրինականության ապահովման և իրավակարգի ամրապնդման, հանցավորության դեմ պայքարի, քաղաքացիների շահերի և իրավունքների պաշտպանության գործում:
Ակնհայտ է, որ Քննչական կոմիտեի ծառայողները, գիտակցելով ստանձնած պարտականությունների կարևորությունը, իրենց համար ամենօրյա աշխատանքի ուղենիշ են սահմանել օրենքին անմնացորդ ծառայելն ու գործին նվիրվածությունը: Վստահ եմ, որ Ձեր ղեկավարած կառույցն իր հետևողական աշխատանքով այսուհետ ևս կնպաստի մեր երկրում իրավապահ մարմինների հանդեպ վստահության բարձրացմանը՝ գործունեության հիմքում ունենալով քննիչի բարդ ու պատասխանատու աշխատանքի համար անհրաժեշտ կամքը, անաչառությունը և բարձր պրոֆեսիոնալիզմը:
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն՝ որպես նորաստեղծ կառույց, շահագրգիռ է իրավապահ մարմինների հետ արդյունավետ համագործակցություն ձևավորելու հարցում, և լիահույս եմ, որ այդ շրջանակներում ակտիվ համագործակցային հիմք կստեղծվի նաև ՀՀ քննչական կոմիտեի հետ՝ իրավախախտումների բացահայտման ու քննության նոր որակ ապահովելու ուղղությամբ:

Сердечно поздравляю Вас и весь личный состав руководимой Вами структуры с днем служащего Следственного комитета Республики Армения и 7-ой годовщиной формирования структуры.
Следственный комитет, как одна из структур, играющих ключевую роль в правоохранительной системе, вносит серьезный вклад в обеспечение законности и укрепление правопорядка в стране, борьбу с преступностью, защиту интересов и прав граждан.
Очевидно, что служащие Следственного комитета, осознавая важность взятых на себя обязанностей, определили для себя веху каждодневной работы безостаточное служение закону и преданность делу. Уверен, что руководимая Вами структура своей последовательной работой и впредь будет способствовать повышению доверия к правоохранительным органам в нашей стране, имея в основе деятельности волю, беспристрастие и высокий профессионализм следователя, необходимые для сложной и ответственной работы.
Антикоррупционный комитет РА, как новая структура, заинтересован в формировании эффективного сотрудничества с правоохранительными органами, и я надеюсь, что в этих рамках будет создана также основа активного сотрудничества со Следственным комитетом РА для раскрытия правонарушений и обеспечения нового качества следствия.