Ուրցաձոր համայնքի նախկին ղեկավարի որդին կալանավորվեց
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում շարունակվում է Ուրցաձոր համայնքի նախկին ղեկավարի որդու կողմից Ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Իրականացված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ համայնքի նախկին ղեկավարի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով: Վարույթն իրականացնող մարմինը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ վերջինիս նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2022թ. հունվարի 15-ին, Ուրցաձոր համայնքի նախկին ղեկավարի որդին, դժգոհելով հորը ոստիկանության բաժին բերման ենթարկելու հանգամանքից, իր կողմից վարած «Վազ 2121» մակնիշի ավտոմեքենայով դուրս էր եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի և ավտոմեքենայի առջևի մասով հարվածել Ոստիկանության ծառայողական «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայի առջևի մասին, ապա, իջնելով ավտոմեքենայից, սպառնացել էր ոստիկաններին՝ չենթարկվելով վերջիններիս օրինական պահանջներին:
Հավելենք, որ նախաքննության ընթացքում կատարված դեպքի վայրի և տրանսպորտային միջոցների զննությունների ընթացքում համայնքի նախկին ղեկավարի որդու կողմից վարած «Վազ 2121» մակնիշի ավտոմեքենայում հայտնաբերվել էին երկփողանի որսորդական հրացան, որսորդական հրացանի պատյան, որսորդական հրացանի փամփուշտներ:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն ապահովելու ուղղությամբ:

Preliminary investigation of the criminal case initiated on using violence against the employees of the Police by the son of the former head of Urtsadzor community is ongoing in Ararat Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee.
In the result of investigative and other procedural actions a number of circumstances significant for the case were found out.
On the base of the obtained sufficient evidence charge was pressed against the son of the former head of the community according to the Part 1 of the Article 316 and the Point 3 of the Part 2 of the Article 185 of RA Criminal Code. The investigative body submitted a motion to the court to choose detention as a pretrial measure against him. It was sufficed.
It was earlier informed that on January 15, 2022 the son of the former head of Urtsadzor community, being displeased with his father’s apprehension to the police division, drove to the opposite lane in his car of “VAZ 2121” make and with the frontal part of his car hit the frontal part of the police car of “Toyota” make. Then getting out of the car he threatened the police officers and did not obey their legal demands.
It should be added that during the inspections of the scene and the transport means conducted during preliminary investigation a double-barreled hunting gun, hunting gun case and bullets were found in the car of “VAZ 2121” make driven by the son of the former head of the community.
Preliminary investigation is ongoing. Measures are taken to find out all circumstances, to provide the objective and comprehensive investigation of the case.