Ձերբակալվել է Ուրցաձոր համայնքի նախկին ղեկավարի որդին (լուսանկարներ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ Ուրցաձոր համայնքի նախկին ղեկավարի որդու կողմից Ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ առերևույթ բռնություն գործադրելու բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Նախնական տվյալներով՝ 2022թ. հունվարի 15-ին, Ուրցաձոր համայնքի նախկին ղեկավարին ինքնիրավչություն կատարելու կասկածանքով բերման ենթարկելու ժամանակ, վերջինիս որդին, իր կողմից վարած «Վազ 2121» մակնիշի ավտոմեքենայով, որում գտնվել է նաև նույն գյուղի բնակիչներից մեկը, դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի և ավտոմեքենայի առջևի մասով հարվածել Ոստիկանության ծառայողական «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայի առջևի մասին, ապա, իջնելով ավտոմեքենայից, սկսել է դժգոհել հորը ոստիկանության բաժին բերման ենթարկելու հանգամանքից, սպառնացել ոստիկաններին՝ չենթարկվելով վերջիններիս օրինական պահանջներին:
«Վազ 2121»-ի կողմից Ոստիկանության ծառայողական ավտոմեքենային հարվածելու արդյունքում ոստիկաններից երկուսը մարմնական վնասվածքներ են ստացել և դիմել բուժօգնության:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Արարատի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժին և ընդունվել վարույթ:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ, այդ թվում՝ դեպքի վայրի և տրանսպորտային միջոցների զննություններ, որի  ընթացքում «Վազ 2121»  մակնիշի ավտոմեքենայի սրահի հետևի նստատեղի դիմաց՝ հատակին, հայտնաբերվել է երկփողանի որսորդական հրացան, որսորդական հրացանի պատյան, իսկ առջևի նստատեղերի միջնամասում՝ որսորդական հրացանի փամփուշտներ՝ պատյանով, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Նույն օրը Ուրցաձոր համայնքի նախկին ղեկավարի որդին ձերբակալվել է՝ ոստիկանների նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն ապահովելու ուղղությամբ:

Son of Former Head of Urtsadzor Community Arrested (photos)
In the framework of the criminal case investigated in Ararat Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee necessary measures are taken to find out all circumstances of apparent violence used against employees of the Police by the head of the former head of Urtsadzor community.
Pursuant to initial data, on January 15, 2022 while apprehending the former head of Urtsadzor community on suspicion of committing arrogation, the latter’s son drove to the opposite lane of the road in his car of “VAZ 2121” make in which there was also one of the residents of the same village, then with the frontal part of the car hit the frontal part of the police car of “Toyota” make. Getting out of the car he started complaining of his father’s apprehension to the police division and did not obey their legal demands.
As a result, two of the police officers received bodily injuries and were taken to medical center.
A criminal case was initiated in Ararat Police Division according to the Part 1 of the Article 316 of RA Criminal Code which was sent to Vedi Investigative Division of Ararat Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee and was received for production.
During preliminary investigation necessary investigative and other procedural actions were conducted – inspections of the scene and transport means during which a double-barreled hunting gun, hunting gun case and bullets were found, forensic medical examination was commissioned.
On the same day the son of the former head of Urtsadzor community was arrested on suspicion of using violence against the police officers.
Preliminary investigation is conducted. Measures are taken to find out all circumstances, to provide the comprehensive and objective investigation of the case.