ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ 28-ամյա երիտասարդի սպանության համար մեղադրանք է առաջադրվել գիշերային ակումբի տնօրենին:
28-ամյա երիտասարդի դին հայտնաբերվել է օգոստոսի 6-ին՝ վաղ առավոտյան՝ Երևան-Երասխավան ավտոճանապարհին՝ «Վարդա» գիշերային ակումբի մոտ, բռնության հետքերով, որովայնի շրջանում կտրած-ծակած մարմնական վնասվածքով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արարատի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում իրականացված անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ միջոցառումների արդյունքում պարզվել են սպանության դեպքի մի շարք հանգամանքները՝ շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով նույն գիշերային ակումբի տնօրենն է՝ ծնված 1984թ., շարժառիթը:
Մասնավորապես՝ պարզվել է, որ երիտասարդն օգոստոսի 6-ի վաղ առավոտյան «Վարդա» գիշերային ակումբի մոտ վիճաբանել է նույն ակումբի տնօրենի հետ՝ գիշերային ակումբ մուտք գործելու հետ կապված, ինչը վերածվել է ծեծկռտուքի: Միջադեպի ժամանակ 28-ամյա երիտասարդը և ակումբի տնօրենը դանակով հարվածներ են հասցրել միմյանց , որի հետևանքով կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածներից 28-ամյա երիտասարդը տեղում մահացել է, իսկ ակումբի տնօրենը, կտրած-ծակած վնասվածքներով, տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։
Գիշերային ակումբի տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատատոքսիկաքիմիական փորձաքննություններ, հարցաքննվել են մի շարք անձինք: Հայտնաբերվել է հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը:

On the base of sufficient evidence obtained through the criminal case investigated in Ararat Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee charge was pressed against night club manager for murder of 28 year-old man.
The body of 28 year-old man with traces of violence, cut-pierced bodily injuries on the abdomen was found on August 6, early in the morning near the night club “Varda” located on Yerevan-Yeraskhavan road.
In the result of urgent investigatory and other procedural actions conducted in the framework of the criminal case initiated according to the Part 1 of the Article 104 of RA Criminal Code the motive, a number of circumstances were found out, the person having committed the alleged crime was identified; he is the manager of the same night club, born in 1984.
Particularly, it was found out that on August 6, early in the morning the young man quarreled with the manager of the night club about entering the night club. The quarrel turned into brawl. During the incident 28 year-old man and the night club manager stabbed each other. As a result, the 28 year-old man died of bodily injuries incompatible with life he had sustained. The night club manager with cur-pierced injuries was taken to medical center.
Charge was pressed against the night club manager according to the Part 1 of the Article 104 of RA Criminal Code and detention was chosen as a pretrial measure against him.
Forensic medical, forensic toxic chemical examinations were commissioned, a number of people were questioned. The knife which was the crime tool was found.