ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Տավուշի մարզ, որտեղ մասնակցել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզի քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը: Վարչական շենքի բացմանը ներկա են գտնվել նաև Տավուշի մարզպետ Հ.Աբովյանը, մարզի իրավապահ ոլորտի պատասխանատուները։
ՀՀ ՔԿ նախագահը շրջել է շենքում, ծանոթացել ստեղծված նոր աշխատանքային պայմաններին։
Նոյեմբերյանի քննչական բաժինը նախկինում չի ունեցել առանձին վարչական շենք, և շենքային պայմանները բարելավելու համար ՀՀ կառավարության՝ 2017 թվականի մարտի 23-ի թիվ 302-Ա որոշմամբ, անհատույց օգտագործման իրավունքով ՀՀ ՔԿ դեպարտամենտին հատկվացվել է 105.6քմ տարածք՝ Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի Զ. Անդրանիկ 3 հասցեում: Շենքն ամբողջությամբ վերանորոգվել է ՀՀ պետական բյուջեով հատկացված ֆինանսավորմամբ, որի համար նախատեսվել և ծախսվել է 14.222.880 դրամ:
Քննչական վարչության նոր վարչական շենքը կահավորվել է, ապահովվել ժամանակակից տեխնիկայով, ինտերնետ կապով, համակարգչային ներքին ցանցով, այն ունի նաև կենտրոնական ջեռուցման համակարգ: Տարածքն ունի 7 աշխատասենյակ:
Աշխատանքային պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հրամանով, ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի պետ Արման Բուդաղյանը պարգևատրվել է «Հավատարմության համար» մեդալով:
Նույն օրն Իջևանում ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը ծանոթացել է ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության վարչական շենքի վերանորոգման աշխատանքներին:
ՀՀ քննչական կոմիտեն շարունակում է հետևողական քայլեր ձեռնարկել՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածքային ստորաբաժանումների աշխատանքային պայմանները բարելավելու ուղղությամբ։ Երեք տարիների ընթացքում հիմնանորոգվել են Քննչական կոմիտեի կենտրոնական, Սյունիքի, Կոտայքի, Արագածոտնի, Վայոց Ձորի, Արարատի մարզային քննչական վարչությունների, Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնի, Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Վարդենիսի և Մարտունու քննչական բաժինների, Շիրակի մարզային քննչական վարչության Արթիկի քննչական բաժնի, Երևան քաղաքի քննչական վարչության, Արաբկիր և Շենգավիթ վարչական շրջանների քննչական բաժինների շենքերը:
ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանը մասնակցել է Նոյեմբերյանի քննչական բաժնի նոր վարչական շենքի բացմանը (Լուսանկարներ)

The Chairman of the RA Investigative Committee Aghvan Hovsepyan today left for Tavush region on working visit where he took part in the opening ceremony of the new administrative building of Noyemberyan Investigative Division of Tavush Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee. The Governor of Tavush H. Abovyan, those responsible for the judicial system of the region were also present at the ceremony.
The RA IC Chairman toured in the building, got acquainted with new working conditions.
The Investigative Division of Noyemberyan did not have a separate administrative building and in order to improve the working conditions area with surface of 105.6 square meters located at 3 Z. Andranik, Noyemberyan, Tavush region was given to the RA IC Administration for free use pursuant to the RA Government’s decision of March 23, 2017 N 302-Ա. The building was completely renovated with the means provided from the RA state budget and 14.222.880 AMD was provided and spent on it.
The new administrative building of the Investigative Division was furnished, provided with modern equipment, internet connection, internal computer network. It has also central heating system. The area has 7 rooms.
By the order of the Chairman of the RA Investigative Committee the Head of the RA IC Noyemberyan Investigative Division of Tavush Regional Investigative Department Arman Budaghyan was awarded a medal “For Loyalty” for conscientious performance of duties.
On the same day the RA IC Chairman Aghvan Hovsepyan got acquainted with renovation work of the administrative building of the RA IC Tavush Regional Investigative Department in Ijevan.
Consistent steps have been taken to improve the working conditions of territorial subdivisions of the RA Investigative Committee. During the three years the administrative buildings of Central Office of the Investigative Committee, Syuniq, Kotayq, Aragatsotn, Vayots Dzor, Ararat Regional Investigative Departments, Masis Investigative Division of Ararat Regional Investigative Department, Vardenis and Martuni Investigative Divisions of Gegharkunik Regional Investigative Department, Artik Investigative Division of Shirak Regional Investigative Department, Yerevan Investigative Department, Investigative Divisions of Arabkir and Shengavit administrative districts have been renovated.